Tax Advisors Group to profesjonalni doradcy i zaufani partnerzy w biznesie.

Naszą misją jest ścisła współpraca z klientami.

Szanujemy ich wyjątkowość oraz budujemy relacje oparte na wzajemnym zaufaniu. Doradzamy i inspirujemy firmy niezależnie od ich formy prawnej czy wielkości przedsiębiorstwa.

Każdy klient jest naszą inwestycją. Stawiamy na osobisty kontakt w czasie bezpośrednich spotkań.

Poprzez nasze partnerskie podejście oraz bliskie relacje w pełny sposób poznajemy specyfikę działalności klientów. Rozumiemy i kompleksowo dbamy o interesy przedsiębiorców zarówno na rynkach krajowych, jak i międzynarodowych. Dzięki długoletniemu doświadczeniu oraz przemyślanym i nietuzinkowym pomysłom nasze doradztwo wykracza poza oczekiwania naszych klientów.

Jako profesjonaliści wiemy, że skuteczne doradztwo podatkowe wymaga współpracy ze specjalistami z innych obszarów mających wpływ na działalność każdego przedsiębiorcy.

Nasze wsparcie obejmuje zarówno doradztwo w ramach konkretnych zdarzeń i transakcji, jak i przede wszystkim usługi w zakresie planowania podatkowego całej działalności. Dążymy do minimalizacji obciążeń podatkowych klientów przy jednoczesnym zapewnieniu pełnej zgodności podejmowanych działań z prawem.

Administracja

Diana Wojcieszko

Dział Administracji

W Tax Advisors Group Sp. z o.o. pracuje od kwietnia 2022 roku. Ukończyła Technikum Administracyjne, obecnie studiuje Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Ostatnie lata pracowała na stanowisku konsultanta w salonie jubilerskim.

 

Zakres obowiązków w Tax Advisors Group Sp. z o.o. obejmuje m.in. następujące czynności: obsługa biura i prowadzenie sekretariatu (kontakt telefoniczny i mailowy z klientami), wystawianie faktur tytułem usług realizowanych przez Tax Advisors Group Sp. z o.o., przygotowywanie ofert, umów z klientami.

 

Prywatnie: lubi wycieczki po górach i aktywne spędzanie czasu. Dodatkowo hoduje storczyki i interesuje się cukiernictwem. W wolnym czasie lubi czytać książki, chodzić na spacery i gotować.

 

Motto życiowe: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać.” (Walt Disney)

Marta Kopka

Dział Administracji

W Tax Advisors Group Sp. z o.o. pracuje od marca 2022 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała w dużej firmie budowlanej gdzie była odpowiedzialna za prowadzenie biura.

 

Zakres obowiązków w Tax Advisors Group Sp. z o.o. obejmuje m.in. następujące czynności:

  • obsługa biura i prowadzenie sekretariatu (kontakt telefoniczny i mailowy z klientami)
  • wystawianie faktur tytułem usług realizowanych przez Tax Advisors Group Sp. z o.o.
  • przygotowywanie ofert, umów z klientami.

 

Prywatnie: lubi spędzać czas w swoim ogrodzie, gdzie przy pielęgnacji kwiatów najbardziej odpoczywa.

 

Motto życiowe: Jest tylko jedna rzecz, która sprawia, że marzenie jest niemożliwe do osiągnięcia: strach przed porażką.( Paulo Coelho)

Karolina Szczupak

Dział Administracji

W Tax Advisors Group Sp. z o.o. pracuje od lutego 2022 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w KRUK S.A., gdzie zajmowała się obsługą klientów z nadpłatami, dokonywała zwrotów nadpłaconych środków do klientów, wystawiała noty uznaniowe i obciążeniowe, uzgadniała wpływy i wypływy środków finansowych na kontach należących do Spółki.

 

Zakres obowiązków w Tax Advisors Group Sp. z o.o. obejmuje m.in. następujące czynności: obsługa biura i prowadzenie sekretariatu (kontakt telefoniczny i mailowy z klientami), wystawianie faktur tytułem usług realizowanych przez Tax Advisors Group Sp. z o.o., przygotowywanie ofert, umów z klientami.

 

Prywatnie: lubi spędzać czas z rodziną, w szczególności wycieczki rowerowe, piesze i samochodowe w piękne miejsca, które może uwiecznić na zdjęciach.

 

Motto życiowe: „Wyciągaj lekcje z wczoraj, żyj dniem dzisiejszym i miej nadzieję na jutro.” (Albert Einstein) 

Beata Świerk

Dział Administracji

Od ponad 20 lat pracuje w charakterze pracownika administracji biurowej. Do TaXA dołączyła w listopadzie 2021 roku. 

 

Obsługuje biuro i prowadzi sekretariat , wystawia faktury tytułem usług realizowanych przez Tax Advisors Group Sp. z o.o.

 

Prywatnie lubi podróże w nieznane i spędzanie czasu z dobrą książką.

 

Jej motto zawodowe: Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym jak zrobić jeszcze więcej , osiągniesz stan umysłu , w którym nie ma rzeczy niemożliwych

Katarzyna Nowicka

Dział Administracji

Doświadczenie zawodowe zdobywała min. w Reserved na stanowisku kierownika operacyjnego.

 

Studiowała biologię człowieka oraz archeologię sądową na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

W Tax Advisors Group Sp. z o.o. zajmuje się obsługą biura i prowadzeniem sekretariatu. To Ona odbiera od Klientów telefony i prowadzi kontakt mailowy z klientami.

 

Jej pasją jest krav maga – jest instruktorem dziecięcym krav magi. Prowadzi również własna pasiekę.

 

Motto życiowe: Nie ma nic na zawsze.

Nasz zespół

Kancelaria TaxA Group to zespół ponad 50 osób. Obecnie (stan na dzień 1 marca 2022 r.) w TaxA Group pracuje 8 doradców podatkowych i 1 radca prawny. Struktura zespołu oparta jest na kadrze menadżerskiej (w stopniach od młodszego do starszego Menadżera) oraz Konsultantach (odpowiednio od młodszego do starszego Konsultanta). Decyzja o zaszeregowaniu pracownika następuje na bazie corocznej oceny i oparta jest na doświadczeniu, tytule (doradca podatkowy, radca prawny), czy też innych, indywidualnych kryteriach.

Menadżerowie

Joanna Roszak

Starszy Menadżer

tel. 71 789 42 21

tel. kom. 504 334 076

e-mail: joanna.roszak[at]taxagroup.pl

Asia w 2004 uzyskała tytuł: LL. M. (Master of German and Polish Law). Podatkami zajmuje się od 2006 r. (Rödl and Partner, Deloitte, Tax Advisors Group). Specjalizuje się w podatku od towarów i usług oraz obsłudze podmiotów zagranicznych. Podatki to fascynująca dziedzina, ponieważ nieustanne zmiany przepisów wymuszają ciągły rozwój intelektualny 😉

 

W czasie wolnym czyta kryminały i eksperymentuje z kuchnią wegańską.

 

Motto zawodowe: „Diabeł tkwi w szczegółach!”

Jakub Sibiński

Starszy Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 34

tel. kom. 601 233 132

e-mail: jakub.sibinski[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od 2011 roku.

Kuba swoją przygodę w podatkach rozpoczął od pracy w jednym z wrocławskich urzędów skarbowych, następnie pracował w jednej z najbardziej renomowanych firm doradztwa podatkowego (Rödl & Partner).

 

Specjalizuje się w zagadnieniach podatków dochodowych oraz procedury podatkowej. W podatkach najciekawsza jest zmienność sytuacji i nieprzewidywalność, które skłaniają do kreatywności i ciągłego rozwoju.

 

Poza pracą zagorzały fan boksu, miłośnik czarnych brzmień muzycznych oraz podróży po Meksyku.

 

Motto zawodowe: „Rób to, co kochasz i bądź w tym niezaprzeczalnie dobry”

Mieczysława Szymańska

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 20

tel. kom. 600 367 886

e-mail: mieczyslawa.szymanska[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od 28 czerwca 2016 r.

Z podatkami związana od 2001 roku, praktykę zdobywała jako konsultant podatkowy w prywatnej firmie telekomunikacyjnej we Wrocławiu – Dialog S.A., następnie w spółce doradztwa podatkowego Accounting Audyt Partner Sp. z o.o. S.K., od 3 lat zatrudniona w Tax Advisors Group Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego we Wrocławiu.

 

Prowadzi z ramienia Tax Advisors Group Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego szkolenia dedykowane dla sektora finansów publicznych z zakresu podatku od towarów i usług. Współpracuje ściśle z jednostkami samorządu terytorialnego weryfikując i optymalizując rozliczenia w zakresie podatku VAT. Misia posiada również dorobek publicystyczny, współpracuje z takimi wydawnictwami jak Presscom i Difin, jest autorem publikacji zarówno z zakresu podatku VAT, podatku od czynności cywilno-prawnych (współautor Komentarza praktycznego, wyd. Difin) oraz podatku od nieruchomości.

 

W doradztwie podatkowym najbardziej pociągający i inspirujący jest fakt, iż każdy ma inny punkt widzenia, a satysfakcjonujące jest przekonać adwersarza do swojego stanowiska w sprawie.

 

Prywatnie: kocha słońce, ciepły wiatr, wodę, która pozwala poczuć się jak w kosmosie. Uwielbia muzykę i sport, w wiecznej życiowej gonitwie odskocznią jest jej rodzina i sen.

 

Motto zawodowe: „Żyj i daj żyć innym”

Anna Michalak

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 29

kom. 512 800 691

e-mail: anna.michalak[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od lipca 2014 r.

Ania podatkami zajmuję się od lipca 2011 r. Doświadczenie zdobyła w TLA Smoczyński Koniewski Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o., Accounting Audyt Partner Sp. z o.o. S.K. (Grupa Impel), GIA Goldenstein International Advisors Spółka Doradztwa Podatkowego Sp. z o.o.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu VAT i podatków dochodowych. W doradztwie podatkowym najbardziej podoba jej się możliwość rozwiązywania skomplikowanych zagadnień prawnopodatkowych.

 

Prywatnie kocha podróżować, szczególnie tam, gdzie jest minimum 28 stopni i nie pada.

 

Motto zawodowe: „Liderem jest ten, kto widzi więcej niż inni, patrzy dalej niż inni i kto dostrzega rzeczy, zanim zobaczą je inni.” L. Eims

Monika Cygan-Pleśniak

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 29

e-mail: monika.cygan[at]taxagroup.pl

Podatkami zajmuje się od 2004 r. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobyła w administracji skarbowej, w tym w Dolnośląskim Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu. Monika pracowała również w działach doradztwa podatkowego kancelarii Roedl & Partner oraz spółki audytorskiej BPG Consulting we Wrocławiu, realizując projekty w zakresie podatku CIT, PIT, VAT i podatku od nieruchomości, w tym na gruncie międzynarodowych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.

 

Specjalizuje się w przeglądach podatkowych spółek kapitałowych oraz w przeglądach typu due diligence. Monika prowadzi również szkolenia o tematyce podatkowej.

W doradztwie podatkowym najbardziej lubi zadowolenie klienta, że jego sprawy idą w dobrym kierunku.

 

A poza pracą – jest uzależniona od podróży. Już podczas wyjazdu planuje kolejny, a zatrzymywanie wspomnień podróżniczych w fotoksiążkach sprawia jej ogromną frajdę.

 

Motto zawodowe: „W pracy spodziewaj się niespodziewanego.”

Arkadiusz Gaczyński

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 34

e-mail: arkadiusz.gaczynski[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od 2018 r. Podatkami zajmuje się od ponad 5 lat. Wcześniej doświadczenie zdobywał w m.in. w Deloitte Legal Pasternak, Korba i wspólnicy s.k.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach prawno-podatkowych związanych z przekształceniami podmiotów gospodarczych oraz tematyce cen transferowych. Prowadzi szkolenia w zakresie podatków dochodowych.

W podatkach lubi ich niejednoznaczność – przez to podatki wymagają kreatywności oraz indywidualnego podejścia wobec każdego klienta i jego problemów.

 

Po pracy jest miłośnikiem alternatywnych metod zaparzania kawy. Potrafi poświęcić godziny na znalezienie tego wyjątkowego smaku w każdej filiżance.

 

Motto zawodowe: „Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.” A. Einstein

Piotr Adamiak

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 25

e-mail: piotr.adamiak[at]taxagroup.pl

Podatkami zajmuje się od 2009 roku. Praktykę zdobył w Izbie Skarbowej w Poznaniu oraz Instytucie Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy.

 

Piotr zajmuje się problematyką prawno-podatkową, głównie w zakresie podatków dochodowych, podatków i opłat lokalnych oraz zagadnieniami dotyczącymi cen transferowych.

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mu się różnorodność zagadnień i brak możliwości popadnięcia w rutynę.

 

Prywatnie lubi sport – w szczególności football na boisku i jako kibic – dobry film oraz podróże długie i krótkie.

 

Motto zawodowe: „Pracuj, aby się stawać, nie aby zdobywać.”

Paweł Adamski

Młodszy Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 30

e-mail: pawel.adamski[at]taxagroup.pl

Paweł w podatkach pracuje od września 2016 r.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach podatku od towarów i usług oraz podatkiem od towarów i usług w jednostkach samorządu terytorialnego.

W doradztwie podatkowym najbardziej lubi stawiane przed nim wyzwań i możliwość ciągłego rozwoju.

 

Interesuje się motoryzacją i architekturą współczesną. Jego pasją są zegarki.

 

Motto zawodowe: „Radź się przeszłości, kieruj się teraźniejszością, patrz w przyszłość!”

Robert Borzycki

Młodszy Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: robert.borzycki[at]taxagroup.pl

W podatkach pracuje od września 2015 r. – poprzednio KDRC Przemysław Rosicki Spółka Komandytowa.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z unikaniem podwójnego opodatkowania w zakresie podatków dochodowych.

Robert jest zdania, że podatki to interesujący obszar, gdyż są obecne w każdej dziedzinie naszego życia.

 

Po pracy lubi gotować – odkrywać nowe smaki kulinarne, a także czytać powieści o tematyce kryminalnej.

 

Motto zawodowe: „Czasem trzeba zrobić krok wstecz, żeby móc zrobić dwa kroki do przodu.”

Anna Napierajczyk

Młodszy Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: anna.napierajczyk[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od 2019 r.  Absolwentka WPAiE i studiów podyplomowych z zakresu doradztwa podatkowego.

Praktykę podatkową rozpoczęła w 2016 r. w Rödl & Partner a od 2017 r. pracuje w TaxA group.

 

Ania specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatków dochodowych i podatku VAT.

W doradztwie podatkowym najbardziej satysfakcjonujące są ciągła nauka i poszukiwanie nowych rozwiązań.

 

Motto zawodowe: „Fart to coś, co przytrafia się, kiedy przygotowanie spotyka się z okazją.” Seneka

Ewa Fusiara

Młodszy Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 26

e-mail: ewa.fusiara[at]taxagroup.pl

Absolwentka Wydziału Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Doświadczenie zawodowe zaczęła zdobywać już w trakcie studiów, pracując w kancelarii doradztwa podatkowego.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku od towarów i usług oraz opodatkowania jednostek sektora finansów publicznych.

Według Ewy w doradztwie podatkowym najciekawsza jest nieszablonowość pracy oraz zróżnicowanie proponowanych rozwiązań.

 

Motto zawodowe: „Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał.” Zig Ziglar

Krzysztof Olbrycht

Młodszy Menadżer

tel. 71 789 42 21

e-mail: krzysztof.olbrycht[at]taxagroup.pl

Krzysiek swoją przygodę w podatkach rozpoczął od pracy w Urzędzie Skarbowym Wrocław Psie Pole, zdobywając doświadczenie zawodowe będąc pracownikiem sekcji podatkowych spółek notowanych na giełdzie oraz niemieckiej firmy doradczej Rӧdl & Partner.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach podatku dochodowego od osób fizycznych, cen transferowych.

W podatkach najciekawsze jest dążenie do zminimalizowania, odroczenia nieuchronnego w postaci podatku.

 

Poza pracą jest dumnym ojcem preferującym aktywny wypoczynek połączony z poszerzaniem horyzontów i zwalczaniem własnych słabości.

 

Motto zawodowe: „Jestem dumny płacąc podatki na rzecz mojego kraju; byłbym jednak bardziej dumny, gdyby w grę wchodziła połowa tej kwoty…” Artur Godfrey

Radcy prawni

Michał Sulik

Radca prawny

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: michal.sulik[at]taxagroup.pl

Radca prawny od 2011 r.

W Tax Advisors Group Sp. z o.o. rozpoczął swoją zawodową przygodę z podatkami.

 

Specjalizuję się w prawie samorządowym oraz postępowaniu przed sądami administracyjnymi.

W podatkach najciekawszy jest ich interdyscyplinarny charakter.

 

W wolnych chwilach oddaje się lekturze dobrej książki (kryminał skandynawski, powieści szpiegowskie, thriller polityczny) oraz filmów (reżyserowanych przez A. Hitchcocka, kino francuskie).

 

Motto zawodowe: „Ulepszanie świata zaczynam od siebie.”

Konsultanci

Roksana Wąsowska

Starszy Konsultant

Tel. 71 789 42 21 wew. 33

e-mail: roksana.wasowska[at]taxagroup.pl

Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Rachunkowość i controlling.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych związanych z obszarem cen transferowych.

 

W podatkach docenia możliwość analizy zagadnień z wielu perspektyw, różnorodność zadań oraz brak stagnacji.

 

Miłośniczka starych filmów, interesująca się historią – przede wszystkim II wojną światową.

 

Motto zawodowe: „Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają.”

Igor Hetlof-Rydzyński

Starszy Konsultant

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu od 2020 roku.

Z TaxAGroup jest związany od 2021 roku. Przygodę z podatkami rozpoczął jeszcze na studiach biorąc udział w konkursach podatkowych dla studentów (finalista XIV edycji konkursu EYe_on_Tax w 2019 r.). Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobył w pracy dla Kancelarii Radców Prawnych z siedzibą w Opolu. Prowadził również zajęcia z prawa podatkowego, finansowego i gospodarczego dla studentów Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Opolskiego.

 

W swojej pracy zajmuje się przede wszystkim bieżącą obsługą prawno-podatkową przedsiębiorców oraz postępowaniami przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. Ponadto w swojej dotychczasowej karierze zawodowej Igor zajmował się również zagadnieniami z obszaru prawa administracyjnego, cywilnego i gospodarczego.

 

W podatkach najciekawszy dla Igora jest ich komplementarny oraz interdyscyplinarny charakter, który powoduje ciągłą potrzebę rozwoju i zgłębiania wiedzy.

 

Motto zawodowe to: „Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej.” Henry Ford

 

W czasie wolnym od pracy lubi słuchać muzyki, jeździć na rowerze, biegać, grać w koszykówkę oraz przeczytać dobrą książkę. W kręgu jego zainteresowań pozostaje również Formuła 1.

Anna Kwiecień

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 33

e-mail: anna.kwiecien[at]taxagroup.pl

Absolwentka ekonomii na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Swoją praktykę podatkową rozpoczęła w grudniu 2018 r. w TaxA Group, łącząc pracę i studia
dzienne.

 

Zajmuje się w zagadnieniami z zakresu podatków dochodowych i podatku VAT. W podatkach docenia ciągłą możliwość rozwoju zarówno pod względem intelektualnym, jak również interpersonalnym.

 

W wolnych chwilach lubi aktywnie spędzać czas w gronie znajomych, czy odwiedzać nowe miasta eksplorując lokalne galerie sztuki. Na bieżąco śledzi sytuację społeczno-gospodarczą na świecie.
 

Motto zawodowe: „Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz w obu przypadkach masz rację.”- Henry Ford

Klaudia Witkowska

Starszy Konsultant

Absolwentka Administracji ze specjalnością doradztwo podatkowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie wiedzę z zakresu podatków poszerza na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

 

Pierwsze doświadczenie zawodowe w podatkach zdobywa w Tax Advisors Group Sp. z o.o.

 

Lubi gotować i aktywnie spędzać wolny czas podróżując.

 

Motto zawodowe: „Plany to tylko dobre chęci, chyba że natychmiast przekształcają się w ciężką pracę.” P. Drucker

Agata Ciokan

Starszy Konsultant

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. w firmach konsultingowych.

 

Specjalizuje się w kwestiach związanych z podatkiem dochodowym od osób prawnych – w tym w zagadnieniach dotyczących problematyki cen transferowych. W doradztwie podatkowym najbardziej podoba jej się możliwość nieustannego rozwoju.

 

Agata w wolnym czasie uprawia sport, czyta, podróżuje i eksperymentuje w kuchni.

 

Motto zawodowe: „Rób co możesz, w miejscu jakim jesteś, z tym co masz” Theodore Roosevelt.

Kamila Bartela

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 30

kamila.bartela[at]taxagroup.pl

Absolwentka prawa oraz ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Swoją przygodę w podatkach rozpoczęła w 2016 r. w kancelarii TLA Smoczyński Koniewski Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu VAT i CIT. W podatkach najbardziej podoba jej się dynamiczność, złożoność zagadnień oraz wiążąca się z nią możliwość nieustannego rozwoju.

 

Miłośniczka seriali, włoskiej kuchni oraz domowych wypieków.

 

Motto życiowe: „Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo”.

Marcelina Znamirowska

Starszy Konsultant

Tel. +48 71 789 42 21 wew. 33

Fax + 48 71 789 42 20

e-mail: mz[at]taxagroup.pl

Absolwentka ekonomii na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Doświadczenie zawodowe w zakresie podatków zdobywała już w trakcie studiów, rozpoczynając
swoją przygodę w podatkach w TaxA Group.

W podatkach docenia ich potencjał, który pozwala na ciągły rozwój. Nie ma tu miejsca na nudę czy monotonię, co jest dla niej bardzo kluczowe, zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym.

 

Poza tym pasjonatka skoków narciarskich oraz przygotowywania różnego rodzaju słodkości i wypieków. Wolny czas lubi także spędzać na warsztatach barmańskich.

 

Motto: „Zawsze znajdzie się odpowiednia filozofia do braku odwagi.” – Albert Camus

Małgorzata Rębska

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: malgorzata.rebska[at]taxagroup.pl

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W podatkach pracuje od 2016 r.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatków dochodowych oraz cen transferowych.

Gosia uważa, że w podatkach najbardziej satysfakcjonujące jest sprostanie dynamice i złożoności regulacji podatkowych.

 

W czasie wolnym czyta powieści kryminalne i podróżuje.

 

Motto zawodowe: „Sukces to nie to co masz, ale to kim jesteś” Bo Bennet

Joanna Szandała

Konsultant podatkowy

W Marcu 2022 roku zdała egzamin na Doradcę Podatkowego. Absolwentka Konsultingu Prawnego i Gospodarczego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego. Wiedzę z zakresu podatków poszerzała na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

 

Pierwsze doświadczenie zawodowe w podatkach zdobywa w Tax Advisors Group Sp. z o.o. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała w firmie zajmującej się kompleksowym zarządzaniem wierzytelnościami.

 

W doradztwie podatkowym najbardziej docenia możliwość ciągłego rozwoju i wykorzystania wiedzy w praktyce.

 

Motto: Nie wystarczy być we właściwym czasie, we właściwym miejscu. Trzeba być jeszcze właściwie przygotowanym.

 

Prywatnie jest miłośniczką zwierząt i zwiedzania nowych miejsc.

Martyna Rożek

Konsultant podatkowy

Studentka administracji ze specjalnością doradztwo podatkowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Swoją wiedzę związaną z podatkami poszerza również we własnym zakresie poprzez przygotowywanie się do egzaminu na doradcę podatkowego.

Pierwsze doświadczenie zawodowe w podatkach zdobywa w Tax Advisors Group Sp. z o.o.

 

Prawo podatkowe jest dla niej interesujące, ponieważ jest to jedna z najbardziej dynamicznych dziedzin prawa. W związku z tym cały czas trzeba aktualizować swoją wiedzę w zakresie wprowadzanych zmian, przez co nie ma monotonii.

 

Wolny czas spędza bardzo aktywnie. Dużo biega oraz trenuje siłowo.

 

Motto: Pesymista szuka przeciwności w każdej okazji. Optymista widzi okazję w każdej przeciwności.- Winston Churchill

Damian Wolski

Konsultant podatkowy

Absolwent prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Pierwsze szlify podatkowe zdobywałem w jednej z najstarszych wrocławskich kancelarii radców prawnych, jednak chęć zdobycia większego doświadczenia skłoniła mnie do dołączenia do TaxA Group.

Podatki to interesujący obszar ponieważ wymaga ciągłego dostosowywania do zmieniających się okoliczności i poszukiwania nowych rozwiązań.

 

Motto: być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.

 

W czasie wolnym lubię aktywne spędzanie wolnego czasu – bieganie, wycieczki górskie, jazdę na rowerze.

Marcin Oleksiejuk

Konsultant podatkowy

Jestem absolwentem prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. W TaxA Group pracuję na stanowisku konsultanta podatkowego. Swoją przygodę z podatkami rozpocząłem na studiach podczas praktyk w Deloitte a następnie podczas pracy w Izbie Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

W podatkach najbardziej podoba mi się ich płynność i dynamika oraz konieczność ciągłego rozwoju by dostosować się do bezustannych zmian.

 

Moje motto to „Fortuna sprzyja odważnym”.

 

W czasie wolnym lubię zwiedzać ciekawe miejsca szczególnie w górach. Na co dzień moje zainteresowania to muzyka współczesna, historia oraz bieżąca sytuacja geopolityczna.

Adam Pawłowski

Młodszy Konsultant

Student V roku prawa. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w kancelariach prawnych.

 

W Taxa Group rozpoczyna swoją karierę zawodową w podatkach na stanowisku młodszego konsultanta podatkowego.

 

W podatkach ceni szeroki zakres zagadnień jakich one dotyczą oraz wiążący się z tym brak monotonii.

 

Motto zawodowe: Sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień.

 

Wolne chwile lubi spędzać aktywnie, przede wszystkim uwielbia grać w siatkówkę. Ponadto pasjonuje się szachami.

Rafał Bojdo

Młodszy Konsultant

Absolwent kierunku Prawa. Praca na stanowisku Młodszego Konsultanta jest moim pierwszym doświadczeniem zawodowym związanym z prawem podatkowym.

 

Największym wyzwaniem w stosowaniu prawa podatkowego jest w mojej ocenie dostosowywanie rozwiązań do potrzeb klientów.

 

Zainteresowania: snooker, ekonomiczna analiza prawa.

 

Moje zawodowe motto: Pracuj, aby się stawać, nie aby zdobywać – Elbert Hubbard

Michał Szymczak

Młodszy Konsultant

Absolwent prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoją przygodę z prawem podatkowym zaczyna w Tax Advisors Group.

 

Rozpoczął specjalizację w zakresie cen transferowych. W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mu się brak monotonii, konieczność ciągłego rozwoju, a także możliwość wykorzystania wiedzy w praktyce.

 

Motto: „Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”

 

Wolny czas lubi spędzać aktywnie, przede wszystkim regularnie trenując siłowo. Uwielbia także letnie i zimowe wędrówki górskie, zwłaszcza po Tatrach.

Agnieszka Nowak

Młodszy Konsultant

Absolwentka Prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Swoją przygodę z podatkami dopiero zaczynam.

 

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mi się konieczność podchodzenia w sposób nieszablonowy do złożonych zagadnień i wiążąca się z nią potrzeba nieustannego kształcenia.

 

Moje motto zawodowe to: „Szczęścia należy szukać na drodze prowadzącej w górę, a nie w ulotnym poczuciu satysfakcji czekającym na szczycie” Jordan B. Peterson

 

Pasjonatka literatury japońskiej, włoskiej kuchni i długich spacerów.

Paweł Chmielewski

Młodszy Konsultant

Absolwent Technologii Żywności ze specjalnością Technologii Fermentacji na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Wiedzę z zakresu podatków zdobył na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i komercyjnych szkoleniach.

 

Pierwsze doświadczenie zawodowe w podatkach zdobył w Dolnośląskim Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu a obecnie rozwija się w Tax Advisors Group Sp. z o.o.

 

W doradztwie podatkowym lubi to jak pomaga innym w potrzebie.

 

Fan planszówek, seriali kryminalnych i DC Comics, bo stworzyli Batmana.

 

Motto zawodowe: nullum crimen sine lege

Klaudia Storka

Młodszy Konsultant

Absolwentka prawa, obecnie studentka II stopnia ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. W trakcie studiów zdobywała doświadczenie zawodowe pracując w kancelariach prawnych oraz aktywnie działając w kołach naukowych.

 

Swoje pierwsze kroki związane w prawem podatkowym zdobywa w TaxAGroup. W podatkach najbardziej lubi dynamikę pracy oraz nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji, aby nadążyć nad zmieniającą się rzeczywistością.

 

Motto zawodowe: „Nie sama praca, ale jej cel sprawia, że to jest coś wyjątkowego.” – Willian Paul Young

 

W wolnych chwilach spędzać czas z przyjaciółmi. Miłośniczka kuchni włoskiej oraz seriali.

Kuba Malij

Młodszy Konsultant

Student studiów magisterskich kierunku Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Przygodę z doradztwem podatkowym rozpocząłem w TaxA Group jako stażysta.

W podatkach najbardziej podoba mi się to, że do wielu rzeczy dochodzi się przez dedukcję.

 

Moje motto to: „Kapitał intelektualny będzie zawsze przebijać atutem kapitał finansowy.” Paul Tudor Jones

 

Czas wolny spędzam aktywnie. Chodzę na siłownię oraz jeżdżę na rowerze. Lubię również podróżować i poznawać nowe regiony kraju i nie tylko.

Bartosz Jarmuż

Młodszy Konsultant

Jestem studentem studiów magisterskich kierunku ekonomia na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii. Podatkami zainteresowałem się właśnie podczas studiowania czego skutkiem było wybranie specjalizacji doradztwa podatkowego.

 

To co jest dla mnie najciekawsze w tej dziedzinie to to jak w wielu obszarach jest ona obecna. W doradztwie podatkowym podoba mi się także to, że nieustanie należy poszerzać i uaktualniać
swoją wiedzę z uwagi na dynamiczność zmian jakie dotyczą prawa podatkowego oraz to, że praca w tym obszarze nie jest monotonna.

 

Po za pracą jestem fanem sportów drużynowych, a w szczególności europejskich rozgrywek piłkarskich i siatkarskich oraz amerykańskiej ligi koszykarskiej NBA. Interesuje się także włoską
kuchnią oraz językiem włoskim, którego uczę się hobbystycznie.

 

Motto: „W wolnym społeczeństwie nie jesteśmy wynagradzani za nasze umiejętności, lecz za właściwe ich
wykorzystanie.“ – Friedrich August von Hayek

Nadine Sowa

Młodszy Konsultant

Obecnie studentka studiów magisterskich administracji, na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Swoją przygodę z podatkami zaczęłam na trzecim roku studiów licencjackich, kiedy wybrałam specjalizacje jaką jest doradztwo podatkowe.

Aktualnie jestem na etapie pisania pracy magisterskiej z podatku od towarów i usług.

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mi się to, że mogę ciągle się rozwijać, nie ma tutaj monotonii.

 

Moje motto to: ,,Bądź wdzięczny za to, co masz, a będziesz miał tego więcej. Jeżeli koncentrujesz się na tym, czego nie masz, nigdy nie będziesz miał wystarczająco dużo’’ Oprah Winfrey

 

Po pracy lubię spędzać czas aktywnie. Interesuję się sportem, w szczególności bieganiem. Lubię też górskie wędrówki i spacery

Krzysztof Tokarczyk

Młodszy Konsultant

Absolwent Bezpieczeństwa Narodowego oraz Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywałem w Kancelarii Prawnej, specjalizującej się w sprawach
dotyczących prawa finansowego i ubezpieczeniowego, głównie w zakresie walutowych kredytów hipotecznych, polisolotkat oraz ubezpieczeń niskiego wkładu własnego. Swoją przygodę z podatkami rozpoczynam w TAXA Group. W podatkach najciekawsze dla mnie jest brak monotonii, konieczność ciągłego rozwoju oraz obecność podatków w różnych dziedzinach życia.

 

Moje motto zawodowe i życiowe to „oczekuj nieoczekiwanego”.

 

W wolnym czasie zapalony kibic piłki nożnej, oraz sędzia piłkarski na szczeblu lokalnym.

Magdalena Kopacz

Młodszy Konsultant

Tel +48 71 789 42 21

Fax +48 71 789 42 20

email: magdalena.kopacz[at]taxagroup.pl

Studentka studiów magisterskich administracji na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Możliwość nabywania pierwszych doświadczeń zawodowych w szeroko pojętej dziedzinie podatków i doradztwa podatkowego otrzymała w Tax Advisors Group Sp. Z o.o.

W podatkach ceni ich różnorodność oraz niejednoznaczność, co często skłania do nieszablonowych i kreatywnych rozwiązań.

 

Wolne chwile poświęca na podróże, gotowanie oraz aktywne spędzanie czasu w gronie przyjaciół i najbliższych.

 

Motto: „Kluczem do sukcesu jest skoncentrowanie umysłu na tym, czego pragniemy, nie na tym, czego się boimy”. Brian Tracy

Chcieliśmy stworzyć Kancelarię oferującą Klientowi doradztwo praktyczne, pokazując nie tylko możliwe różne wykładnie przepisów podatkowych, ale doradzając - wskazać konkretne - najlepsze w danej sytuacji rozwiązania.

Poznaj wspólników