Tax Advisors Group to profesjonalni doradcy i zaufani partnerzy w biznesie.

Naszą misją jest ścisła współpraca z klientami.

Szanujemy ich wyjątkowość oraz budujemy relacje oparte na wzajemnym zaufaniu. Doradzamy i inspirujemy firmy niezależnie od ich formy prawnej czy wielkości przedsiębiorstwa.

Każdy klient jest naszą inwestycją. Stawiamy na osobisty kontakt w czasie bezpośrednich spotkań.

Poprzez nasze partnerskie podejście oraz bliskie relacje w pełny sposób poznajemy specyfikę działalności klientów. Rozumiemy i kompleksowo dbamy o interesy przedsiębiorców zarówno na rynkach krajowych, jak i międzynarodowych. Dzięki długoletniemu doświadczeniu oraz przemyślanym i nietuzinkowym pomysłom nasze doradztwo wykracza poza oczekiwania naszych klientów.

Jako profesjonaliści wiemy, że skuteczne doradztwo podatkowe wymaga współpracy ze specjalistami z innych obszarów mających wpływ na działalność każdego przedsiębiorcy.

Nasze wsparcie obejmuje zarówno doradztwo w ramach konkretnych zdarzeń i transakcji, jak i przede wszystkim usługi w zakresie planowania podatkowego całej działalności. Dążymy do minimalizacji obciążeń podatkowych klientów przy jednoczesnym zapewnieniu pełnej zgodności podejmowanych działań z prawem.

Administracja

Dominika Szerszeń

Dział Administracji

Tel. + 48 71 789 42 21

Fax +48 71 789 42 20

email: dominika.szerszen[at]taxagroup.pl

W Tax Advisors Group Sp. z o.o. pracuje od marca 2019 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w FSP Galena, wspierała organizacyjnie dział sprzedaży, sporządzała zestawienia sprzedażowe, wystawiała faktury oraz inne dokumenty związane ze sprzedażą, negocjowała warunki sprzedażowe oraz organizowała spotkania służbowe i szkolenia.

 

Zakres obowiązków w Tax Advisors Group Sp. z o.o. obejmuje m.in. następujące czynności:

  • obsługa biura i prowadzenie sekretariatu (kontakt telefoniczny i mailowy z klientami)
  • wystawianie faktur tytułem usług realizowanych przez Tax Advisors Group Sp. z o.o.
  • przygotowywanie ofert, umów z klientami.

 

Prywatnie: lubi spokój i ciszę, w czasie wolnym chętnie czyta oraz lubi uprawiać jogę.

 

Motto zawodowe: „Nie ma nic złego w świętowaniu sukcesu, ale ważniejsze jest wyciągnięcie nauki z porażki” Bill Gates

Ewelina Krzywka

Dział Administracji

Tel. + 48 71 789 42 21 wew. 27

Fax +48 71 789 42 20

E-mail: ewelina.krzywka[at]taxagroup.pl

Jest absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. W Tax Advisors Group Sp. z o.o. zajmuje się tłumaczeniami w zakresie j. angielskiego, edycją językową tekstów polskich, oraz obsługą biura. Doświadczenie zawodowe uzyskała m.in. tłumacząc przewodniki historyczne i opracowania popularno-naukowe. Pracując w dużej korporacji, zajmowała się m.in. sporządzaniem i edycją dokumentacji klienckiej oraz była wsparciem językowym dla programistów.

 

Po pracy prowadzi chór i śpiewa utwory muzyki dawnej.

 

Motto zawodowe: „Praca daje okazję odnalezienia samego siebie. Własnej rzeczywistości dla siebie i nikogo innego.”

Izabela Gubernat

Dział Administracji

Tel. + 48 71 789 42 21 wew. 36

Fax  +48 71 789 42 20

E-mail: ig[at]taxagroup.pl

W Tax Advisors Group Sp. z o.o. pracuje od kwietnia 2010 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w biurze tłumaczeń, gdzie oprócz wykonywania prac sekretarskich, prowadziła dział tłumaczeń oraz samodzielnie wykonywała tłumaczenia w zakresie języka niemieckiego; pracowała również w biurze brokerskim, gdzie prowadziła dział likwidacji szkód, oraz w niemieckim oddziale banku, gdzie zajmowała się głównie opracowywaniem skarg i zażaleń składanych przez klientów banku (tzw. back-office; praca w j. niemieckim).

 

Zakres obowiązków w Tax Advisors Group Sp. z o.o. obejmuje m.in. następujące czynności:

  • obsługa biura i prowadzenie sekretariatu (kontakt telefoniczny i mailowy z klientami)
  • tłumaczenia w zakresie j. niemieckiego
  • wystawianie faktur tytułem usług realizowanych przez Tax Advisors Group Sp. z o.o.
  • czynności związane z płatnościami, tj. wysyłka upomnień, wezwań do zapłaty
  • prowadzenie spraw kadrowych (w tym czynności związane z procesem rekrutacyjnym)
  • przygotowywanie ofert, umów z klientami.

Pasja zawodowa to tłumaczenia, którymi – oprócz wykonywania czynności administracyjnych – również zajmuje się w Spółce Tax Advisors Group Sp. z o.o.

 

Prywatnie: lubi spokój i ciszę, w czasie wolnym chętnie spaceruje i słucha muzyki klasycznej (z utęsknieniem czeka na coroczne koncerty noworoczne z Wiednia).

 

Motto, którym się kieruje, brzmi: „Jest się mistrzem dopiero wtedy, kiedy przykłada się do rzeczy cierpliwość, której one wymagają.”

Nasz zespół

Kancelaria TaxA Group to zespół ponad 30 osób. Na dzień dzisiejszy (stan na sierpień 2019 r.) w TaxA Group pracuje 8 doradców podatkowych i 1 radca prawny. Struktura zespołu oparta jest na kadrze menadżerskiej (w stopniach od młodszego do starszego Menadżera) oraz Konsultantach (odpowiednio od młodszego do starszego Konsultanta). Decyzja o zaszeregowaniu pracownika następuje na bazie corocznej oceny i oparta jest na doświadczeniu, tytule (doradca podatkowy, radca prawny), czy też innych, indywidualnych kryteriach.

Menadżerowie

Joanna Roszak

Starszy Menadżer

tel. 71 789 42 21

tel. kom. 504 334 076

e-mail: joanna.roszak[at]taxagroup.pl

Asia w 2004 uzyskała tytuł: LL. M. (Master of German and Polish Law). Podatkami zajmuje się od 2006 r. (Rödl and Partner, Deloitte, Tax Advisors Group). Specjalizuje się w podatku od towarów i usług oraz obsłudze podmiotów zagranicznych. Podatki to fascynująca dziedzina, ponieważ nieustanne zmiany przepisów wymuszają ciągły rozwój intelektualny 😉

 

W czasie wolnym czyta kryminały i eksperymentuje z kuchnią wegańską.

 

Motto zawodowe: „Diabeł tkwi w szczegółach!”

Jakub Sibiński

Starszy Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 34

tel. kom. 601 233 132

e-mail: jakub.sibinski[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od 2011 roku.

Kuba swoją przygodę w podatkach rozpoczął od pracy w jednym z wrocławskich urzędów skarbowych, następnie pracował w jednej z najbardziej renomowanych firm doradztwa podatkowego (Rödl & Partner).

 

Specjalizuje się w zagadnieniach podatków dochodowych oraz procedury podatkowej. W podatkach najciekawsza jest zmienność sytuacji i nieprzewidywalność, które skłaniają do kreatywności i ciągłego rozwoju.

 

Poza pracą zagorzały fan boksu, miłośnik czarnych brzmień muzycznych oraz podróży po Meksyku.

 

Motto zawodowe: „Rób to, co kochasz i bądź w tym niezaprzeczalnie dobry”

Mieczysława Szymańska

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 20

tel. kom. 600 367 886

e-mail: mieczyslawa.szymanska[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od 28 czerwca 2016 r.

Z podatkami związana od 2001 roku, praktykę zdobywała jako konsultant podatkowy w prywatnej firmie telekomunikacyjnej we Wrocławiu – Dialog S.A., następnie w spółce doradztwa podatkowego Accounting Audyt Partner Sp. z o.o. S.K., od 3 lat zatrudniona w Tax Advisors Group Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego we Wrocławiu.

 

Prowadzi z ramienia Tax Advisors Group Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego szkolenia dedykowane dla sektora finansów publicznych z zakresu podatku od towarów i usług. Współpracuje ściśle z jednostkami samorządu terytorialnego weryfikując i optymalizując rozliczenia w zakresie podatku VAT. Misia posiada również dorobek publicystyczny, współpracuje z takimi wydawnictwami jak Presscom i Difin, jest autorem publikacji zarówno z zakresu podatku VAT, podatku od czynności cywilno-prawnych (współautor Komentarza praktycznego, wyd. Difin) oraz podatku od nieruchomości.

 

W doradztwie podatkowym najbardziej pociągający i inspirujący jest fakt, iż każdy ma inny punkt widzenia, a satysfakcjonujące jest przekonać adwersarza do swojego stanowiska w sprawie.

 

Prywatnie: kocha słońce, ciepły wiatr, wodę, która pozwala poczuć się jak w kosmosie. Uwielbia muzykę i sport, w wiecznej życiowej gonitwie odskocznią jest jej rodzina i sen.

 

Motto zawodowe: „Żyj i daj żyć innym”

Anna Michalak

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 29

kom. 512 800 691

e-mail: anna.michalak[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od lipca 2014 r.

Ania podatkami zajmuję się od lipca 2011 r. Doświadczenie zdobyła w TLA Smoczyński Koniewski Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o., Accounting Audyt Partner Sp. z o.o. S.K. (Grupa Impel), GIA Goldenstein International Advisors Spółka Doradztwa Podatkowego Sp. z o.o.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu VAT i podatków dochodowych. W doradztwie podatkowym najbardziej podoba jej się możliwość rozwiązywania skomplikowanych zagadnień prawnopodatkowych.

 

Prywatnie kocha podróżować, szczególnie tam, gdzie jest minimum 28 stopni i nie pada.

 

Motto zawodowe: „Liderem jest ten, kto widzi więcej niż inni, patrzy dalej niż inni i kto dostrzega rzeczy, zanim zobaczą je inni.” L. Eims

Piotr Adamiak

Młodszy Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 25

e-mail: piotr.adamiak[at]taxagroup.pl

Podatkami zajmuje się od 2009 roku. Praktykę zdobył w Izbie Skarbowej w Poznaniu oraz Instytucie Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy.

 

Piotr zajmuje się problematyką prawno-podatkową, głównie w zakresie podatków dochodowych, podatków i opłat lokalnych oraz zagadnieniami dotyczącymi cen transferowych.

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mu się różnorodność zagadnień i brak możliwości popadnięcia w rutynę.

 

Prywatnie lubi sport – w szczególności football na boisku i jako kibic – dobry film oraz podróże długie i krótkie.

 

Motto zawodowe: „Pracuj, aby się stawać, nie aby zdobywać.”

Monika Cygan-Pleśniak

Młodszy Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 29

e-mail: monika.cygan[at]taxagroup.pl

Podatkami zajmuje się od 2004 r. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobyła w administracji skarbowej, w tym w Dolnośląskim Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu. Monika pracowała również w działach doradztwa podatkowego kancelarii Roedl & Partner oraz spółki audytorskiej BPG Consulting we Wrocławiu, realizując projekty w zakresie podatku CIT, PIT, VAT i podatku od nieruchomości, w tym na gruncie międzynarodowych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.

 

Specjalizuje się w przeglądach podatkowych spółek kapitałowych oraz w przeglądach typu due diligence. Monika prowadzi również szkolenia o tematyce podatkowej.

W doradztwie podatkowym najbardziej lubi zadowolenie klienta, że jego sprawy idą w dobrym kierunku.

 

A poza pracą – jest uzależniona od podróży. Już podczas wyjazdu planuje kolejny, a zatrzymywanie wspomnień podróżniczych w fotoksiążkach sprawia jej ogromną frajdę.

 

Motto zawodowe: „W pracy spodziewaj się niespodziewanego.”

Konrad Miazga

Młodszy Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 25

e-mail: konrad.miazga[at]taxagroup.pl

Konrad podatkami zajmuje się od 2013 r.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku akcyzowego, SSE oraz cen transferowych.

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mu się brak monotoniczności.

 

Po pracy lubię biegać, jeździć rowerem.

 

Motto zawodowe: „Ci, co wygrywają – nigdy nie odpuszczają.  Ci, co odpuszczają – nigdy nie wygrywają…”  Vince Lombardi

Arkadiusz Gaczyński

Młodszy Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 34

e-mail: arkadiusz.gaczynski[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od 2018 r. Podatkami zajmuje się od ponad 5 lat. Wcześniej doświadczenie zdobywał w m.in. w Deloitte Legal Pasternak, Korba i wspólnicy s.k.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach prawno-podatkowych związanych z przekształceniami podmiotów gospodarczych oraz tematyce cen transferowych. Prowadzi szkolenia w zakresie podatków dochodowych.

W podatkach lubi ich niejednoznaczność – przez to podatki wymagają kreatywności oraz indywidualnego podejścia wobec każdego klienta i jego problemów.

 

Po pracy jest miłośnikiem alternatywnych metod zaparzania kawy. Potrafi poświęcić godziny na znalezienie tego wyjątkowego smaku w każdej filiżance.

 

Motto zawodowe: „Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.” A. Einstein

Radcy prawni

Michał Sulik

Radca prawny

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: michal.sulik[at]taxagroup.pl

Radca prawny od 2011 r.

W Tax Advisors Group Sp. z o.o. rozpoczął swoją zawodową przygodę z podatkami.

 

Specjalizuję się w prawie samorządowym oraz postępowaniu przed sądami administracyjnymi.

W podatkach najciekawszy jest ich interdyscyplinarny charakter.

 

W wolnych chwilach oddaje się lekturze dobrej książki (kryminał skandynawski, powieści szpiegowskie, thriller polityczny) oraz filmów (reżyserowanych przez A. Hitchcocka, kino francuskie).

 

Motto zawodowe: „Ulepszanie świata zaczynam od siebie.”

Konsultanci

Sandra Przybylska

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 30

e-mail: sandra.przybylska[at]taxagroup.pl

Sandra zawodowo zajmuje się podatkami od lipca 2016 r., ale interesuje się nimi od 2015 r.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach podatku VAT oraz opodatkowaniu jednostek sektora finansów publicznych.

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba jej się ciągły rozwój i odkrywanie nowych aspektów prawa podatkowego.

 

Po pracy każdą wolną chwilę spędza z rodziną lub ze znajomymi. Dlatego nie ma za dużo czasu tylko dla siebie. Niemniej nie brakuje jej go do szczęścia, bowiem relacje z najbliższymi przynoszą jej najwięcej radości.

 

Motto zawodowe: „Nic nie jest podawane na tacy – każdy zawsze trafia na jakieś przeszkody po drodze. Dlatego nie tylko to, co osiągasz, ale również to, co przezwyciężasz, definiuje Twoją karierę.”

Paweł Adamski

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 30

e-mail: pawel.adamski[at]taxagroup.pl

Paweł w podatkach pracuje od września 2016 r.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach podatku od towarów i usług oraz podatkiem od towarów i usług w jednostkach samorządu terytorialnego.

W doradztwie podatkowym najbardziej lubi stawiane przed nim wyzwań i możliwość ciągłego rozwoju.

 

Interesuje się motoryzacją i architekturą współczesną. Jego pasją są zegarki.

 

Motto zawodowe: „Radź się przeszłości, kieruj się teraźniejszością, patrz w przyszłość!”

Małgorzata Rębska

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: malgorzata.rebska[at]taxagroup.pl

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W podatkach pracuje od 2016 r.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatków dochodowych oraz cen transferowych.

Gosia uważa, że w podatkach najbardziej satysfakcjonujące jest sprostanie dynamice i złożoności regulacji podatkowych.

 

W czasie wolnym czyta powieści kryminalne i podróżuje.

 

Motto zawodowe: „Sukces to nie to co masz, ale to kim jesteś” Bo Bennet

Anna Napierajczyk

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: anna.napierajczyk[at]taxagroup.pl

Absolwentka WPAiE i studiów podyplomowych z zakresu doradztwa podatkowego.

Praktykę podatkową rozpoczęła w 2016 r. w Rödl & Partner a od 2017 r. kontynuuję w TaxA group.

 

Ania specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatków dochodowych i cen transferowych.

W doradztwie podatkowym najbardziej satysfakcjonujące są ciągła nauka i poszukiwanie nowych rozwiązań.

 

Po pracy czyta literaturę popularnonaukową i odtwarza dania kuchni polskiej z okresu międzywojnia.

 

Motto zawodowe: „Fart to coś, co przytrafia się, kiedy przygotowanie spotyka się z okazją.” Seneka

Filip Bartela

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 26

e-mail: filip.bartela[at]taxagroup.pl

Podatkami zajmuje się od 2016 r., a jego doświadczenie zawodowe związane jest ze sporządzaniem dokumentacji cen transferowych oraz bieżącym wsparciem w zakresie podatków dochodowych.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkami dochodowymi.

W podatkach podoba mu się to, że wymagają wieloaspektowego spojrzenia na każdą sprawę.

 

W wolnych chwilach czyta książki. Interesuje się też lotnictwem.

 

Motto zawodowe:  „Temu, kto nie wie, do jakiego portu zmierza, nie sprzyja żaden wiatr”

Magdalena Olszowska

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 26

e-mail: magdalena.olszowska[at]taxagroup.pl

Magister prawa (w 2014 r. ukończyła studia wyższe na Wydziale Prawa, Administracji, Ekonomii- Uniwersytet Wrocławski, w 2016 r. ukończyła Podyplomowe Studia Podatkowe na Uniwersytecie Wrocławskim)

 

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba jej się interdyscyplinarność tego zawodu i jego dynamiczność.

 

Motto: „Sukces jest sumą małych wysiłków powtarzanych dzień po dniu”

Marta Koniewska

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 35

e-mail: marta.koniewska[at]taxagroup.pl

Absolwentka Wydziału Zarządzania i Informatyki, Doktorantka w Katedrze Finansów Przedsiębiorstwa i Zarządzania Wartością Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 

Swoją przygodę w podatkach rozpoczęła w 2010 r. w kancelarii doradztwa podatkowego TLA Smoczyński Koniewski Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

W latach 2012-2016 zdobywała doświadczenie w innowacyjnej firmie z sektora MŚP (KFB Polska Sp. z o.o.),  będąc odpowiedzialna m.in. za kwestie prawne, podatkowe i kadrowe.

 

Z TaxA Group współpracuje od stycznia 2017 r. gdzie zajmuje się szeroko pojętym doradztwem w zakresie: podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym oskładkowania dochodów osób fizycznych) i prawnych oraz zagadnieniami prawa handlowego i cywilnego w zakresie sporządzania i opiniowania umów gospodarczych, a także restrukturyzacji spółek prawa handlowego.

 

Marta w doradztwie podatkowy lubi stale zmieniające się i niejednoznaczne regulacje które sprawiają, że rozwiązywanie kwestii podatkowych jest dla niej ciągłym wyzwaniem, pozwala na nieustanny rozwój i podnoszenie kwalifikacji. Możliwość doradzania i wspierania klientów w prowadzeniu ich biznesu, czyni tę pracę jeszcze bardziej satysfakcjonującą.

 

Prywatnie, jako optymistyczna realistka uwielbia podróże – poznawać nowe rejony świata, jedzenie i ludzi. Lubi sport, głównie nurkowanie w ciepłych morzach i jazdę na rowerze oraz dobre kino po pracy.

 

Motto zawodowe: „Nie ma rzeczy niemożliwych. Ograniczenia są tylko w naszych głowach.”

Krzysztof Olbrycht

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21

e-mail: krzysztof.olbrycht[at]taxagroup.pl

Krzysiek swoją przygodę w podatkach rozpoczął od pracy w Urzędzie Skarbowym Wrocław Psie Pole, zdobywając doświadczenie zawodowe będąc pracownikiem sekcji podatkowych spółek notowanych na giełdzie oraz niemieckiej firmy doradczej Rӧdl & Partner.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach podatku dochodowego od osób fizycznych, cen transferowych.

W podatkach najciekawsze jest dążenie do zminimalizowania, odroczenia nieuchronnego w postaci podatku.

 

Poza pracą jest dumnym ojcem preferującym aktywny wypoczynek połączony z poszerzaniem horyzontów i zwalczaniem własnych słabości.

 

Motto zawodowe: „Jestem dumny płacąc podatki na rzecz mojego kraju; byłbym jednak bardziej dumny, gdyby w grę wchodziła połowa tej kwoty…” Artur Godfrey

Kamila Bartela

Konsultant podatkowy

tel. 71 789 42 21 wew. 30

kamila.bartela[at]taxagroup.pl

Absolwentka prawa oraz ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Swoją przygodę w podatkach rozpoczęła w 2016 r. w kancelarii TLA Smoczyński Koniewski Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu VAT i CIT. W podatkach najbardziej podoba jej się dynamiczność, złożoność zagadnień oraz wiążąca się z nią możliwość nieustannego rozwoju.

 

Miłośniczka seriali, włoskiej kuchni oraz domowych wypieków.

 

Motto życiowe: „Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo”.

Melania Chudziak

Konsultant podatkowy

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: melania.chudziak[at]taxagroup.pl

Absolwentka administracji oraz ekonomii, a obecnie studentka V roku prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Doświadczenie zawodowe zaczęła zdobywać na studiach pracując w sądzie oraz kancelarii prawnej.

 

Choć zawodowo podatkami zajmuje się od niedawna, swoją przygodę z prawem podatkowym Melania rozpoczęła na uczelni, przygotowując pracę magisterską w zakresie prawa sportowego.

Jednym z zagadnień ujętych w obronionej pracy były podatki w sporcie. To właśnie z tą tematyką chciałaby wiązać swoją specjalizację.

 

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba jej się interdyscyplinarny charakter tej gałęzi prawa, mnogość możliwych rozwiązań danej sprawy oraz częste zmiany stanu prawnego, które wymuszają ciągły rozwój osobisty.

 

Nie ma zbyt dużo czasu wolnego, ale kiedy już taki znajdzie najchętniej przeznacza go na wycieczki po górach, poznawanie kuchni świata oraz swoją największą pasję, jaką oprócz prawa nieustannie pozostaje sport.

 

Motto zawodowe: Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.
Adw. Michael Josephson

Daniel Oleksyk

Konsultant podatkowy

tel. 71 789 42 21 wew. 30

e-mail: daniel.oleksyk[at]taxagroup.pl

Daniel z wykształcenia jest ekonomistą. W podatkach pracuje od 2016 r. – poprzednio Rödl & Partner. Specjalizuje się w obszarze cen transferowych.

 

Jest zdania, iż doradztwo podatkowe budzi zainteresowanie poprzez swoją nieszablonowość i mnogość możliwości interpretacyjnych.

 

Motto zawodowe: „Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę”

Karolina Kuropka

Konsultant podatkowy

tel. 71 789 42 21 wew. 30

e-mail: karolina.kuropka[at]taxagroup.pl

Magister finansów i rachunkowości w specjalności audyt finansowy i podatkowy ukończone na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Swoją przygodę w podatkach rozpoczęła od pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach. Swoje doświadczenie również zdobyła pracując w instytucjach finansowych, gdzie od wewnątrz mogła rozpoznać potrzeby oraz rozwiązania optymalizacji podatkowej stosowanych przez różne podmioty.

 

Karolina interesuje się zarówno zagadnieniami zakresu  VAT oraz CIT.

 

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba jej się możliwość codziennego rozwoju, zdobywania wiedzy przez indywidualne podejście do każdego przypadku.

 

Swój wolny czas najchętniej spędza przemierzając górskie szlaki.

 

Moje zawodowe motto to : „Nie narzekaj, że idziesz pod górę gdy zmierzasz na sam szczyt”.

Świętosław Woźniak

Konsultant podatkowy

tel. 71 789 42 21 wew. 33

e-mail: swietoslaw.wozniak[at]taxagroup.pl

Drogę podatkową rozpoczął w 2009 r. – pracował w Trident Seafoods Corp. (USA) i PU Carpatian Taste (UA). Od maja 2016 r. w  Tax Advisors Group Sp. z o.o.

 

Specjalizuje się w cenach transferowych oraz podatkach w zakresie współpracy z cudzoziemcami.

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mu się to, iż każdy temat jest jak zbieranie puzzli – bez wszystkich elementów obraz nie powstanie.

 

Swiet interesuje się fotografią, grafiką komputerową, technologią IT, filozofią Japonii, łamigłówkami i gotowaniem.

 

Motto zawodowe: „Bez koncentracji głupi człowiek będzie łowił ręką rybę cały dzień, a mądry człowiek wyczuję kiedy trzeba zrobić ruch.”

Robert Borzycki

Konsultant podatkowy

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: robert.borzycki[at]taxagroup.pl

W podatkach pracuje od września 2015 r. – poprzednio KDRC Przemysław Rosicki Spółka Komandytowa.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z unikaniem podwójnego opodatkowania w zakresie podatków dochodowych.

Robert jest zdania, że podatki to interesujący obszar, gdyż są obecne w każdej dziedzinie naszego życia.

 

Po pracy lubi gotować – odkrywać nowe smaki kulinarne, a także czytać powieści o tematyce kryminalnej.

 

Motto zawodowe: „Czasem trzeba zrobić krok wstecz, żeby móc zrobić dwa kroki do przodu.”

Ewa Fusiara

Konsultant podatkowy

tel. 71 789 42 21 wew. 26

e-mail: ewa.fusiara[at]taxagroup.pl

Absolwentka Wydziału Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Doświadczenie zawodowe zaczęła zdobywać już w trakcie studiów, pracując w kancelarii doradztwa podatkowego.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku od towarów i usług oraz opodatkowania jednostek sektora finansów publicznych.

Według Ewy w doradztwie podatkowym najciekawsza jest nieszablonowość pracy oraz zróżnicowanie proponowanych rozwiązań.

 

Motto zawodowe: „Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał.” Zig Ziglar

Aleksandra Orfin

Konsultant podatkowy

tel. 71 789 42 21 wew. 30

e-mail: aleksandra.orfin[at]taxagroup.pl

Ola w podatkach zaczęła pracować w lipcu 2016 r. w Tax Advisors Group.

 

Nabiera doświadczenia zawodowego, dlatego uczy się chętnie wszystkich zagadnień z dziedziny podatków, jednak najbliższe są jej podatki dochodowe od osób fizycznych (PIT) i od osób prawnych (CIT).

 

W podatkach najciekawsze jest to, że istnieje tak wiele możliwych rozwiązań optymalizacyjnych.

 

W wolnym czasie uwielbia podróżować, uwieczniać chwile w obiektywie aparatu i czasami… tak po prostu sobie poleniuchować.

 

Motto zawodowe: „Rób to co lubisz, a nie przepracujesz ani jednego dnia.”

Anna Stembalska

Konsultant podatkowy

tel. 71 789 42 21 wew. 30

e-mail: anna.stembalska[at]taxagroup.pl

Ukończyła Wydział Prawa, Administracji, Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

W swojej pracy zajmuje się zagadnieniami związanymi z podatkiem od towarów i usług.

 

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba jej się to, że każda sprawa jest inna i wymaga nowego, nieszablonowego podejścia.

 

W wolnych chwilach uwielbia spotkania z bliskimi, pływanie i podróże.

 

Motto: „Wszystko zaczyna się od wizji i celu, reszta to przygoda i komentarz”

Michał Jaros

Młodszy Konsultant

Tel. + 48 71 789 42 21 wew. 25

email: michal.jaros[at]taxagroup.pl

Absolwent prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Michał rozpoczął swoją przygodę z podatkami w Tax Advisors Group Sp. Z o.o. Wcześniej zajmował się dochodzeniem wierzytelności w sądowym postępowaniu cywilnym.

 

Interesuje się doktrynami politycznymi oraz fantastyką.

 

Motto zawodowe: „Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.” Benjamin Franklin

Anna Kwiecień

Młodszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 33

e-mail: anna.kwiecien[at]taxagroup.pl

Obecnie studentka studiów magisterskich ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktywie uczestniczy w życiu studenckim, działając jako prezes koła naukowego, a także biorąc udział w licznych konferencjach naukowych i biznesowych.

 

Podatkami zaczęła interesować się na studiach, pisząc pracę licencjacką odnośnie podatku od nieruchomości oraz opłaty eksploatacyjnej. Jest na początku swojej drogi w podatkach, w których dostrzega możliwość rozwoju nie tylko pod względem intelektualnym, ale również interpersonalnym.

 

W wolnych chwilach lubi aktywnie spędzać czas w gronie przyjaciół lub odwiedzać nowe miasta eksplorując lokalne galerie sztuki.

 

Motto zawodowe: „Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz w obu przypadkach masz rację.”- Henry Ford

Adam Zadka

Młodszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: adam.zadka[at]taxagroup.pl

Student V roku prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Pierwsze doświadczenie w podatkach zdobył jako praktykant w urzędzie skarbowym oraz małej spółce doradztwa podatkowego.

 

W podatkach najbardziej podoba mu się ich powiązanie z innymi gałęziami prawa oraz to, że każdego dnia można dowiedzieć się na ich temat czegoś nowego.

 

Po pracy lubi jeździć na rowerze i czytać książki.

Motto zawodowe: „Pudłujesz 100% strzałów, których nie oddajesz”.

Izabela Komar

Młodszy Konsultant

tel. 71 789 42 21

e-mail: izabela.komar[at]taxagroup.pl

Absolwentka administracji na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego w dziedzinie podatków otrzymała w Tax Advisors Group Sp. z o.o.

W podatkach docenia możliwość ciągłego rozwoju i brak monotonii.

 

Wolny czas przeznacza na podróże i spotkania z przyjaciółmi.

 

Motto zawodowe : „Sukces jest wynikiem właściwej decyzji.” Eurypides

Maria Tsima

Młodszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 35

e-mail: maria.tsima[at]taxagroup.pl

Absolwentka prawa oraz ekonomii Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie doktorantka w Katedrze Prawa Finansowego. Swoje zainteresowania naukowe koncentruje na zagadnieniach z zakresu wykładni prawa podatkowego oraz podatku dochodowego od osób prawnych. Zawodowo podatkami zajmuje się od niedawna. Wcześniej doświadczenie zdobywała we wrocławskich kancelariach prawnych.

 

W wolnych chwilach uwielbia delektować się górami, muzyką i filiżanką aromatycznej kawy.

 

Motto zawodowe: „Zmieńmy perspektywę. P jak podatki. P jak porozumienie.”

Marcelina Znamirowska

Młodszy Konsultant

Tel. +48 71 789 42 21 wew. 33

Fax + 48 71 789 42 20

e-mail: mz[at]taxagroup.pl

Obecnie studentka studiów magisterskich ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim, a także aktywny członek kół naukowych oraz prezes jednego z nich. W ramach swojej działalności naukowej często organizuje konferencje naukowe lub po prostu bierze w nich udział, a czasem nawet zabiera na nich głos w różnych panelach studenckich.

 

Marcelina jest na początku swojej drogi w podatkach. Zaczynała jako praktykantka w TaxA Group i obecnie postanowiła wykorzystać szansę na dalszy rozwój, którą otrzymała. Kierunek, który wybrała nie jest przypadkowy, bowiem podatkami zainteresowała się już w szkole średniej i od tego czasu uparcie dąży do wyznaczonych celów.

 

W podatkach docenia ich potencjał, który pozwala na ciągły rozwój, zarówno zawodowy, jaki i osobisty. Nie ma tu miejsca na nudę czy monotonię, co jest dla niej bardzo kluczowe w pracy i w życiu.

 

Poza tym pasjonatka skoków narciarskich – jej celem jest odwiedzenie wszystkich ważniejszych konkursów, a największym marzeniem wyjazd na Turniej Czterech Skoczni, który z pewnością zrealizuje. Marcelina uwielbia też różnego rodzaju wypieki, i to nie tylko jeść. Nigdy nie robi dwa razy tych samych ciast i ciągle poszukuje nowych przepisów, będących dla niej przeskoczeniem na kolejny poziom zbieranych doświadczeń.

 

Motto: „Zawsze znajdzie się odpowiednia filozofia do braku odwagi.” – Albert Camus

Chcieliśmy stworzyć Kancelarię oferującą Klientowi doradztwo praktyczne, pokazując nie tylko możliwe różne wykładnie przepisów podatkowych, ale doradzając - wskazać konkretne - najlepsze w danej sytuacji rozwiązania.

Poznaj wspólników