Tax Advisors Group to profesjonalni doradcy i zaufani partnerzy w biznesie.

Naszą misją jest ścisła współpraca z klientami.

Szanujemy ich wyjątkowość oraz budujemy relacje oparte na wzajemnym zaufaniu. Doradzamy i inspirujemy firmy niezależnie od ich formy prawnej czy wielkości przedsiębiorstwa.

Każdy klient jest naszą inwestycją. Stawiamy na osobisty kontakt w czasie bezpośrednich spotkań.

Poprzez nasze partnerskie podejście oraz bliskie relacje w pełny sposób poznajemy specyfikę działalności klientów. Rozumiemy i kompleksowo dbamy o interesy przedsiębiorców zarówno na rynkach krajowych, jak i międzynarodowych. Dzięki długoletniemu doświadczeniu oraz przemyślanym i nietuzinkowym pomysłom nasze doradztwo wykracza poza oczekiwania naszych klientów.

Jako profesjonaliści wiemy, że skuteczne doradztwo podatkowe wymaga współpracy ze specjalistami z innych obszarów mających wpływ na działalność każdego przedsiębiorcy.

Nasze wsparcie obejmuje zarówno doradztwo w ramach konkretnych zdarzeń i transakcji, jak i przede wszystkim usługi w zakresie planowania podatkowego całej działalności. Dążymy do minimalizacji obciążeń podatkowych klientów przy jednoczesnym zapewnieniu pełnej zgodności podejmowanych działań z prawem.

Administracja

Marta Zimoch

Dział Administracji

Tel. + 48 71 789 42 21 wew. 27

Fax +48 71 789 42 20

e-mail: m.zimoch[at]taxagroup.pl

Do zespołu TAXY dołączyła z początkiem grudnia.

 

Wcześniej pracowała w firmie zajmującej się dotacjami na otwarcie placówek opiekuńczo- wychowawczych, a następnie u dolnośląskiego dystrybutora farb, lakierów i narzędzi malarskich, jako asystentka szefa, gdzie zajmowała się bieżącymi sprawami przełożonego, jak również wsparciem Działu Handlowego oraz Działu Logistyki i Transportu.

 

Prywatnie lubi sport (trenuje crossfit i bierze udział w półmaratonach), gotowanie ( czym dzieli się na swoim blogu kulinarnym) oraz literaturę obyczajową.

 

Jej życiowe oraz zawodowe motto: „per aspera ad astra.”

Dominika Szerszeń

Dział Administracji

Tel. + 48 71 789 42 21

Fax +48 71 789 42 20

email: dominika.szerszen[at]taxagroup.pl

W Tax Advisors Group Sp. z o.o. pracuje od marca 2019 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w FSP Galena, wspierała organizacyjnie dział sprzedaży, sporządzała zestawienia sprzedażowe, wystawiała faktury oraz inne dokumenty związane ze sprzedażą, negocjowała warunki sprzedażowe oraz organizowała spotkania służbowe i szkolenia.

 

Zakres obowiązków w Tax Advisors Group Sp. z o.o. obejmuje m.in. następujące czynności:

  • obsługa biura i prowadzenie sekretariatu (kontakt telefoniczny i mailowy z klientami)
  • wystawianie faktur tytułem usług realizowanych przez Tax Advisors Group Sp. z o.o.
  • przygotowywanie ofert, umów z klientami.

 

Prywatnie: lubi spokój i ciszę, w czasie wolnym chętnie czyta oraz lubi uprawiać jogę.

 

Motto zawodowe: „Nie ma nic złego w świętowaniu sukcesu, ale ważniejsze jest wyciągnięcie nauki z porażki” Bill Gates

Izabela Gubernat

Dział Administracji

Tel. + 48 71 789 42 21 wew. 36

Fax  +48 71 789 42 20

E-mail: ig[at]taxagroup.pl

W Tax Advisors Group Sp. z o.o. pracuje od kwietnia 2010 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w biurze tłumaczeń, gdzie oprócz wykonywania prac sekretarskich, prowadziła dział tłumaczeń oraz samodzielnie wykonywała tłumaczenia w zakresie języka niemieckiego; pracowała również w biurze brokerskim, gdzie prowadziła dział likwidacji szkód, oraz w niemieckim oddziale banku, gdzie zajmowała się głównie opracowywaniem skarg i zażaleń składanych przez klientów banku (tzw. back-office; praca w j. niemieckim).

 

Zakres obowiązków w Tax Advisors Group Sp. z o.o. obejmuje m.in. następujące czynności:

  • obsługa biura i prowadzenie sekretariatu (kontakt telefoniczny i mailowy z klientami)
  • tłumaczenia w zakresie j. niemieckiego
  • wystawianie faktur tytułem usług realizowanych przez Tax Advisors Group Sp. z o.o.
  • czynności związane z płatnościami, tj. wysyłka upomnień, wezwań do zapłaty
  • prowadzenie spraw kadrowych (w tym czynności związane z procesem rekrutacyjnym)
  • przygotowywanie ofert, umów z klientami.

Pasja zawodowa to tłumaczenia, którymi – oprócz wykonywania czynności administracyjnych – również zajmuje się w Spółce Tax Advisors Group Sp. z o.o.

 

Prywatnie: lubi spokój i ciszę, w czasie wolnym chętnie spaceruje i słucha muzyki klasycznej (z utęsknieniem czeka na coroczne koncerty noworoczne z Wiednia).

 

Motto, którym się kieruje, brzmi: „Jest się mistrzem dopiero wtedy, kiedy przykłada się do rzeczy cierpliwość, której one wymagają.”

Nasz zespół

Kancelaria TaxA Group to zespół ponad 38 osób. Na dzień dzisiejszy (stan na dzień 1 czerwca 2021 r.) w TaxA Group pracuje 8 doradców podatkowych i 1 radca prawny. Struktura zespołu oparta jest na kadrze menadżerskiej (w stopniach od młodszego do starszego Menadżera) oraz Konsultantach (odpowiednio od młodszego do starszego Konsultanta). Decyzja o zaszeregowaniu pracownika następuje na bazie corocznej oceny i oparta jest na doświadczeniu, tytule (doradca podatkowy, radca prawny), czy też innych, indywidualnych kryteriach.

Menadżerowie

Joanna Roszak

Starszy Menadżer

tel. 71 789 42 21

tel. kom. 504 334 076

e-mail: joanna.roszak[at]taxagroup.pl

Asia w 2004 uzyskała tytuł: LL. M. (Master of German and Polish Law). Podatkami zajmuje się od 2006 r. (Rödl and Partner, Deloitte, Tax Advisors Group). Specjalizuje się w podatku od towarów i usług oraz obsłudze podmiotów zagranicznych. Podatki to fascynująca dziedzina, ponieważ nieustanne zmiany przepisów wymuszają ciągły rozwój intelektualny 😉

 

W czasie wolnym czyta kryminały i eksperymentuje z kuchnią wegańską.

 

Motto zawodowe: „Diabeł tkwi w szczegółach!”

Jakub Sibiński

Starszy Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 34

tel. kom. 601 233 132

e-mail: jakub.sibinski[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od 2011 roku.

Kuba swoją przygodę w podatkach rozpoczął od pracy w jednym z wrocławskich urzędów skarbowych, następnie pracował w jednej z najbardziej renomowanych firm doradztwa podatkowego (Rödl & Partner).

 

Specjalizuje się w zagadnieniach podatków dochodowych oraz procedury podatkowej. W podatkach najciekawsza jest zmienność sytuacji i nieprzewidywalność, które skłaniają do kreatywności i ciągłego rozwoju.

 

Poza pracą zagorzały fan boksu, miłośnik czarnych brzmień muzycznych oraz podróży po Meksyku.

 

Motto zawodowe: „Rób to, co kochasz i bądź w tym niezaprzeczalnie dobry”

Mieczysława Szymańska

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 20

tel. kom. 600 367 886

e-mail: mieczyslawa.szymanska[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od 28 czerwca 2016 r.

Z podatkami związana od 2001 roku, praktykę zdobywała jako konsultant podatkowy w prywatnej firmie telekomunikacyjnej we Wrocławiu – Dialog S.A., następnie w spółce doradztwa podatkowego Accounting Audyt Partner Sp. z o.o. S.K., od 3 lat zatrudniona w Tax Advisors Group Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego we Wrocławiu.

 

Prowadzi z ramienia Tax Advisors Group Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego szkolenia dedykowane dla sektora finansów publicznych z zakresu podatku od towarów i usług. Współpracuje ściśle z jednostkami samorządu terytorialnego weryfikując i optymalizując rozliczenia w zakresie podatku VAT. Misia posiada również dorobek publicystyczny, współpracuje z takimi wydawnictwami jak Presscom i Difin, jest autorem publikacji zarówno z zakresu podatku VAT, podatku od czynności cywilno-prawnych (współautor Komentarza praktycznego, wyd. Difin) oraz podatku od nieruchomości.

 

W doradztwie podatkowym najbardziej pociągający i inspirujący jest fakt, iż każdy ma inny punkt widzenia, a satysfakcjonujące jest przekonać adwersarza do swojego stanowiska w sprawie.

 

Prywatnie: kocha słońce, ciepły wiatr, wodę, która pozwala poczuć się jak w kosmosie. Uwielbia muzykę i sport, w wiecznej życiowej gonitwie odskocznią jest jej rodzina i sen.

 

Motto zawodowe: „Żyj i daj żyć innym”

Anna Michalak

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 29

kom. 512 800 691

e-mail: anna.michalak[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od lipca 2014 r.

Ania podatkami zajmuję się od lipca 2011 r. Doświadczenie zdobyła w TLA Smoczyński Koniewski Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o., Accounting Audyt Partner Sp. z o.o. S.K. (Grupa Impel), GIA Goldenstein International Advisors Spółka Doradztwa Podatkowego Sp. z o.o.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu VAT i podatków dochodowych. W doradztwie podatkowym najbardziej podoba jej się możliwość rozwiązywania skomplikowanych zagadnień prawnopodatkowych.

 

Prywatnie kocha podróżować, szczególnie tam, gdzie jest minimum 28 stopni i nie pada.

 

Motto zawodowe: „Liderem jest ten, kto widzi więcej niż inni, patrzy dalej niż inni i kto dostrzega rzeczy, zanim zobaczą je inni.” L. Eims

Monika Cygan-Pleśniak

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 29

e-mail: monika.cygan[at]taxagroup.pl

Podatkami zajmuje się od 2004 r. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobyła w administracji skarbowej, w tym w Dolnośląskim Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu. Monika pracowała również w działach doradztwa podatkowego kancelarii Roedl & Partner oraz spółki audytorskiej BPG Consulting we Wrocławiu, realizując projekty w zakresie podatku CIT, PIT, VAT i podatku od nieruchomości, w tym na gruncie międzynarodowych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.

 

Specjalizuje się w przeglądach podatkowych spółek kapitałowych oraz w przeglądach typu due diligence. Monika prowadzi również szkolenia o tematyce podatkowej.

W doradztwie podatkowym najbardziej lubi zadowolenie klienta, że jego sprawy idą w dobrym kierunku.

 

A poza pracą – jest uzależniona od podróży. Już podczas wyjazdu planuje kolejny, a zatrzymywanie wspomnień podróżniczych w fotoksiążkach sprawia jej ogromną frajdę.

 

Motto zawodowe: „W pracy spodziewaj się niespodziewanego.”

Arkadiusz Gaczyński

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 34

e-mail: arkadiusz.gaczynski[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od 2018 r. Podatkami zajmuje się od ponad 5 lat. Wcześniej doświadczenie zdobywał w m.in. w Deloitte Legal Pasternak, Korba i wspólnicy s.k.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach prawno-podatkowych związanych z przekształceniami podmiotów gospodarczych oraz tematyce cen transferowych. Prowadzi szkolenia w zakresie podatków dochodowych.

W podatkach lubi ich niejednoznaczność – przez to podatki wymagają kreatywności oraz indywidualnego podejścia wobec każdego klienta i jego problemów.

 

Po pracy jest miłośnikiem alternatywnych metod zaparzania kawy. Potrafi poświęcić godziny na znalezienie tego wyjątkowego smaku w każdej filiżance.

 

Motto zawodowe: „Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.” A. Einstein

Piotr Adamiak

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 25

e-mail: piotr.adamiak[at]taxagroup.pl

Podatkami zajmuje się od 2009 roku. Praktykę zdobył w Izbie Skarbowej w Poznaniu oraz Instytucie Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy.

 

Piotr zajmuje się problematyką prawno-podatkową, głównie w zakresie podatków dochodowych, podatków i opłat lokalnych oraz zagadnieniami dotyczącymi cen transferowych.

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mu się różnorodność zagadnień i brak możliwości popadnięcia w rutynę.

 

Prywatnie lubi sport – w szczególności football na boisku i jako kibic – dobry film oraz podróże długie i krótkie.

 

Motto zawodowe: „Pracuj, aby się stawać, nie aby zdobywać.”

Anna Napierajczyk

Młodszy Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: anna.napierajczyk[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od 2019 r.  Absolwentka WPAiE i studiów podyplomowych z zakresu doradztwa podatkowego.

Praktykę podatkową rozpoczęła w 2016 r. w Rödl & Partner a od 2017 r. pracuje w TaxA group.

 

Ania specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatków dochodowych i podatku VAT.

W doradztwie podatkowym najbardziej satysfakcjonujące są ciągła nauka i poszukiwanie nowych rozwiązań.

 

Motto zawodowe: „Fart to coś, co przytrafia się, kiedy przygotowanie spotyka się z okazją.” Seneka

Radcy prawni

Michał Sulik

Radca prawny

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: michal.sulik[at]taxagroup.pl

Radca prawny od 2011 r.

W Tax Advisors Group Sp. z o.o. rozpoczął swoją zawodową przygodę z podatkami.

 

Specjalizuję się w prawie samorządowym oraz postępowaniu przed sądami administracyjnymi.

W podatkach najciekawszy jest ich interdyscyplinarny charakter.

 

W wolnych chwilach oddaje się lekturze dobrej książki (kryminał skandynawski, powieści szpiegowskie, thriller polityczny) oraz filmów (reżyserowanych przez A. Hitchcocka, kino francuskie).

 

Motto zawodowe: „Ulepszanie świata zaczynam od siebie.”

Konsultanci

Agata Ciokan

Starszy Konsultant

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. w firmach konsultingowych.

 

Specjalizuje się w kwestiach związanych z podatkiem dochodowym od osób prawnych – w tym w zagadnieniach dotyczących problematyki cen transferowych. W doradztwie podatkowym najbardziej podoba jej się możliwość nieustannego rozwoju.

 

Agata w wolnym czasie uprawia sport, czyta, podróżuje i eksperymentuje w kuchni.

 

Motto zawodowe: „Rób co możesz, w miejscu jakim jesteś, z tym co masz” Theodore Roosevelt.

Filip Bartela

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 26

e-mail: filip.bartela[at]taxagroup.pl

Absolwent prawa oraz ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

Doświadczenie w podatkach zdobywa od 2016 r. W swojej pracy zajmuje się bieżącym doradztwem w zakresie podatków dochodowych oraz schematów podatkowych. Specjalizuje się w projektach związanych z cenami transferowymi.

 

Interesuje się literaturą i lotnictwem.

 

Motto zawodowe: „Gdy nie wiesz, do którego portu płyniesz, żaden wiatr nie jest dobry”

Kamila Bartela

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 30

kamila.bartela[at]taxagroup.pl

Absolwentka prawa oraz ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Swoją przygodę w podatkach rozpoczęła w 2016 r. w kancelarii TLA Smoczyński Koniewski Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu VAT i CIT. W podatkach najbardziej podoba jej się dynamiczność, złożoność zagadnień oraz wiążąca się z nią możliwość nieustannego rozwoju.

 

Miłośniczka seriali, włoskiej kuchni oraz domowych wypieków.

 

Motto życiowe: „Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo”.

Paweł Adamski

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 30

e-mail: pawel.adamski[at]taxagroup.pl

Paweł w podatkach pracuje od września 2016 r.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach podatku od towarów i usług oraz podatkiem od towarów i usług w jednostkach samorządu terytorialnego.

W doradztwie podatkowym najbardziej lubi stawiane przed nim wyzwań i możliwość ciągłego rozwoju.

 

Interesuje się motoryzacją i architekturą współczesną. Jego pasją są zegarki.

 

Motto zawodowe: „Radź się przeszłości, kieruj się teraźniejszością, patrz w przyszłość!”

Małgorzata Rębska

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: malgorzata.rebska[at]taxagroup.pl

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W podatkach pracuje od 2016 r.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatków dochodowych oraz cen transferowych.

Gosia uważa, że w podatkach najbardziej satysfakcjonujące jest sprostanie dynamice i złożoności regulacji podatkowych.

 

W czasie wolnym czyta powieści kryminalne i podróżuje.

 

Motto zawodowe: „Sukces to nie to co masz, ale to kim jesteś” Bo Bennet

Robert Borzycki

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: robert.borzycki[at]taxagroup.pl

W podatkach pracuje od września 2015 r. – poprzednio KDRC Przemysław Rosicki Spółka Komandytowa.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z unikaniem podwójnego opodatkowania w zakresie podatków dochodowych.

Robert jest zdania, że podatki to interesujący obszar, gdyż są obecne w każdej dziedzinie naszego życia.

 

Po pracy lubi gotować – odkrywać nowe smaki kulinarne, a także czytać powieści o tematyce kryminalnej.

 

Motto zawodowe: „Czasem trzeba zrobić krok wstecz, żeby móc zrobić dwa kroki do przodu.”

Ewa Fusiara

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 26

e-mail: ewa.fusiara[at]taxagroup.pl

Absolwentka Wydziału Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Doświadczenie zawodowe zaczęła zdobywać już w trakcie studiów, pracując w kancelarii doradztwa podatkowego.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku od towarów i usług oraz opodatkowania jednostek sektora finansów publicznych.

Według Ewy w doradztwie podatkowym najciekawsza jest nieszablonowość pracy oraz zróżnicowanie proponowanych rozwiązań.

 

Motto zawodowe: „Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał.” Zig Ziglar

Marta Koniewska

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 35

e-mail: marta.koniewska[at]taxagroup.pl

Absolwentka Wydziału Zarządzania i Informatyki, Doktorantka w Katedrze Finansów Przedsiębiorstwa i Zarządzania Wartością Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 

Swoją przygodę w podatkach rozpoczęła w 2010 r. w kancelarii doradztwa podatkowego TLA Smoczyński Koniewski Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

W latach 2012-2016 zdobywała doświadczenie w innowacyjnej firmie z sektora MŚP (KFB Polska Sp. z o.o.),  będąc odpowiedzialna m.in. za kwestie prawne, podatkowe i kadrowe.

 

Z TaxA Group współpracuje od stycznia 2017 r. gdzie zajmuje się szeroko pojętym doradztwem w zakresie: podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym oskładkowania dochodów osób fizycznych) i prawnych oraz zagadnieniami prawa handlowego i cywilnego w zakresie sporządzania i opiniowania umów gospodarczych, a także restrukturyzacji spółek prawa handlowego.

 

Marta w doradztwie podatkowy lubi stale zmieniające się i niejednoznaczne regulacje które sprawiają, że rozwiązywanie kwestii podatkowych jest dla niej ciągłym wyzwaniem, pozwala na nieustanny rozwój i podnoszenie kwalifikacji. Możliwość doradzania i wspierania klientów w prowadzeniu ich biznesu, czyni tę pracę jeszcze bardziej satysfakcjonującą.

 

Prywatnie, jako optymistyczna realistka uwielbia podróże – poznawać nowe rejony świata, jedzenie i ludzi. Lubi sport, głównie nurkowanie w ciepłych morzach i jazdę na rowerze oraz dobre kino po pracy.

 

Motto zawodowe: „Nie ma rzeczy niemożliwych. Ograniczenia są tylko w naszych głowach.”

Krzysztof Olbrycht

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21

e-mail: krzysztof.olbrycht[at]taxagroup.pl

Krzysiek swoją przygodę w podatkach rozpoczął od pracy w Urzędzie Skarbowym Wrocław Psie Pole, zdobywając doświadczenie zawodowe będąc pracownikiem sekcji podatkowych spółek notowanych na giełdzie oraz niemieckiej firmy doradczej Rӧdl & Partner.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach podatku dochodowego od osób fizycznych, cen transferowych.

W podatkach najciekawsze jest dążenie do zminimalizowania, odroczenia nieuchronnego w postaci podatku.

 

Poza pracą jest dumnym ojcem preferującym aktywny wypoczynek połączony z poszerzaniem horyzontów i zwalczaniem własnych słabości.

 

Motto zawodowe: „Jestem dumny płacąc podatki na rzecz mojego kraju; byłbym jednak bardziej dumny, gdyby w grę wchodziła połowa tej kwoty…” Artur Godfrey

Janusz Jodłowski

Konsultant podatkowy

Podatkami zajmuję się : podatkami zajmuję się od 1996 r. (  Freshtex Textile Finishing Polska sp. z o.o., Immoplan Polska sp. z o.o., Uzin Polska sp. z o.o.,  Noble Group Piotr Wrona
Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa w Warszawie itd. ).

 

Specjalizuję się w zagadnieniach: podatkowych i prawnych spółek niemieckojęzycznych działających w Polsce, prawa bankowego.

 

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mi się:  każdy człowiek musi je polubić, bo nie ma osoby która nie miałaby spraw podatkowych( często bardzo rzutujących na jakość życia ).

 

Moje zawodowe motto: „ w życiu człowieka są dwie pewne rzeczy  : śmierć i podatki”

 

Coś o mnie: Kiedyś moją pasją były kobiety, teraz są tylko moją słabością.

 

Dodatkowo, prywatnie lubię jazz, zwłaszcza muzykę Krzysztofa Komedy.

Igor Hetlof-Rydzyński

Konsultant podatkowy

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu od 2020 roku konsultant podatkowy. 

 

Swoją przygodę z podatkami rozpoczął od pracy w Kancelarii Radców Prawnych z siedzibą w Opolu. Ponadto prowadził zajęcia z prawa podatkowego dla studentów prawa na Uniwersytecie Opolskim.

 

W dotychczasowej karierze zawodowej zajmował się zagadnieniami z obszaru prawa cywilnego, gospodarczego oraz podatkowego.

 

W podatkach najciekawszy dla Igora jest ich interdyscyplinarny charakter, który powoduje ciągłą potrzebę rozwoju i zgłębiania wiedzy.

 

Motto zawodowe to: „Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej.” Henry Ford

 

W czasie wolnym od pracy lubi jeździć na rowerze, biegać, grać w koszykówkę oraz przeczytać dobrą książkę. Interesuję się również Formułą 1.

Anna Kwiecień

Konsultant podatkowy

tel. 71 789 42 21 wew. 33

e-mail: anna.kwiecien[at]taxagroup.pl

Obecnie studentka studiów magisterskich ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktywie uczestniczy w życiu studenckim, działając jako prezes koła naukowego, a także biorąc udział w licznych konferencjach naukowych i biznesowych.

 

Podatkami zaczęła interesować się na studiach, pisząc pracę licencjacką odnośnie podatku od nieruchomości oraz opłaty eksploatacyjnej. Jest na początku swojej drogi w podatkach, w których dostrzega możliwość rozwoju nie tylko pod względem intelektualnym, ale również interpersonalnym.

 

W wolnych chwilach lubi aktywnie spędzać czas w gronie przyjaciół lub odwiedzać nowe miasta eksplorując lokalne galerie sztuki.

 

Motto zawodowe: „Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz w obu przypadkach masz rację.”- Henry Ford

Klaudia Witkowska

Konsultant podatkowy

Absolwentka Administracji ze specjalnością doradztwo podatkowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie wiedzę z zakresu podatków poszerza na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

 

Pierwsze doświadczenie zawodowe w podatkach zdobywa w Tax Advisors Group Sp. z o.o.

 

Lubi gotować i aktywnie spędzać wolny czas podróżując.

 

Motto zawodowe: „Plany to tylko dobre chęci, chyba że natychmiast przekształcają się w ciężką pracę.” P. Drucker

Adam Zadka

Konsultant podatkowy

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: adam.zadka[at]taxagroup.pl

Absolwent Wydziału Zarządzania Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Pierwsze doświadczenie w podatkach zdobył jako praktykant w urzędzie skarbowym oraz małej spółce doradztwa podatkowego.

 

W podatkach najbardziej podoba mu się ich powiązanie z innymi gałęziami prawa oraz to, że każdego dnia można dowiedzieć się na ich temat czegoś nowego.

 

Po pracy lubi jeździć na rowerze i czytać książki.

 

Motto zawodowe: „Pudłujesz 100% strzałów, których nie oddajesz”.

Marcelina Znamirowska

Konsultant podatkowy

Tel. +48 71 789 42 21 wew. 33

Fax + 48 71 789 42 20

e-mail: mz[at]taxagroup.pl

Absolwentka ekonomii na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Doświadczenie zawodowe w zakresie podatków zdobywała już w trakcie studiów, rozpoczynając jako praktykantka w TaxA Group.

 

W podatkach docenia ich potencjał, który pozwala na ciągły rozwój, zarówno zawodowy, jaki i osobisty. Nie ma tu miejsca na nudę czy monotonię, co jest dla niej bardzo kluczowe, zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym.

 

Poza tym pasjonatka skoków narciarskich, co łączy również z zamiłowaniem do zimowych krajobrazów górskich. Marcelina uwielbia także samodzielnie wykonywać różnego rodzaju słodkości i wypieki, którymi następnie częstuje wszystkich wokół.

 

Motto: „Zawsze znajdzie się odpowiednia filozofia do braku odwagi.” – Albert Camus

Świętosław Woźniak

Konsultant podatkowy

tel. 71 789 42 21 wew. 33

e-mail: swietoslaw.wozniak[at]taxagroup.pl

Drogę podatkową rozpoczął w 2009 r. – pracował w Trident Seafoods Corp. (USA) i PU Carpatian Taste (UA). Od maja 2016 r. w  Tax Advisors Group Sp. z o.o.

 

Specjalizuje się w cenach transferowych oraz podatkach w zakresie współpracy z cudzoziemcami.

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mu się to, iż każdy temat jest jak zbieranie puzzli – bez wszystkich elementów obraz nie powstanie.

 

Swiet interesuje się fotografią, grafiką komputerową, technologią IT, filozofią Japonii, łamigłówkami i gotowaniem.

 

Motto zawodowe: „Bez koncentracji głupi człowiek będzie łowił ręką rybę cały dzień, a mądry człowiek wyczuję kiedy trzeba zrobić ruch.”

Przemysław Dudek

Młodszy Konsultant

Jestem absolwentem administracji ze specjalnością doradztwo podatkowe i podatki na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

Swoją przygodę w podatkach rozpocząłem od pracy w Pierwszym Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu. Przygodę tę postanowiłem kontynuować dołączając do zespołu TaxAGroup.

 

Na tą chwilę nie mam ulubionej dziedziny prawa podatkowego, uważam, że każda dziedzina jest ciekawa i warta zgłębienia.

 

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mi się możliwości wykorzystania wiedzy w praktyce.

 

W wolnych chwilach aktywnie spędzam czas na świeżym powietrzu albo oglądając dobry film. Lubię też pójść na siłownie lub trening boksu.

 

Moje zawodowe motto to: „Nauczycielem wszystkiego jest praktyka” – Juliusz Cezar

Kuba Malij

Młodszy Konsultant

Student studiów magisterskich kierunku Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Przygodę z doradztwem podatkowym rozpocząłem w TaxA Group jako stażysta.

W podatkach najbardziej podoba mi się to, że do wielu rzeczy dochodzi się przez dedukcję.

 

Moje motto to: „Kapitał intelektualny będzie zawsze przebijać atutem kapitał finansowy.” Paul Tudor Jones

 

Czas wolny spędzam aktywnie. Chodzę na siłownię oraz jeżdżę na rowerze. Lubię również podróżować i poznawać nowe regiony kraju i nie tylko.

Bartosz Jarmuż

Młodszy Konsultant

Jestem studentem studiów magisterskich kierunku ekonomia na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii. Podatkami zainteresowałem się właśnie podczas studiowania czego skutkiem było wybranie specjalizacji doradztwa podatkowego.

 

To co jest dla mnie najciekawsze w tej dziedzinie to to jak w wielu obszarach jest ona obecna. W doradztwie podatkowym podoba mi się także to, że nieustanie należy poszerzać i uaktualniać
swoją wiedzę z uwagi na dynamiczność zmian jakie dotyczą prawa podatkowego oraz to, że praca w tym obszarze nie jest monotonna.

 

Po za pracą jestem fanem sportów drużynowych, a w szczególności europejskich rozgrywek piłkarskich i siatkarskich oraz amerykańskiej ligi koszykarskiej NBA. Interesuje się także włoską
kuchnią oraz językiem włoskim, którego uczę się hobbystycznie.

 

Motto: „W wolnym społeczeństwie nie jesteśmy wynagradzani za nasze umiejętności, lecz za właściwe ich
wykorzystanie.“ – Friedrich August von Hayek

Nadine Sowa

Młodszy Konsultant

Obecnie studentka studiów magisterskich administracji, na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Swoją przygodę z podatkami zaczęłam na trzecim roku studiów licencjackich, kiedy wybrałam specjalizacje jaką jest doradztwo podatkowe.

Aktualnie jestem na etapie pisania pracy magisterskiej z podatku od towarów i usług.

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mi się to, że mogę ciągle się rozwijać, nie ma tutaj monotonii.

 

Moje motto to: ,,Bądź wdzięczny za to, co masz, a będziesz miał tego więcej. Jeżeli koncentrujesz się na tym, czego nie masz, nigdy nie będziesz miał wystarczająco dużo’’ Oprah Winfrey

 

Po pracy lubię spędzać czas aktywnie. Interesuję się sportem, w szczególności bieganiem. Lubię też górskie wędrówki i spacery

Damian Wolski

Młodszy Konsultant

Absolwent prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Pierwsze szlify podatkowe zdobywałem w jednej z najstarszych wrocławskich kancelarii radców prawnych, jednak chęć zdobycia większego doświadczenia skłoniła mnie do dołączenia do TaxA Group.

Podatki to interesujący obszar ponieważ wymaga ciągłego dostosowywania do zmieniających się okoliczności i poszukiwania nowych rozwiązań.

 

Motto: być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.

 

W czasie wolnym lubię aktywne spędzanie wolnego czasu – bieganie, wycieczki górskie, jazdę na rowerze.

Damian Lorens

Młodszy Konsultant

Student studiów magisterskich prawa na Wydziale Prawa i Administracji w Opolu. Możliwość nabywania pierwszych doświadczeń zawodowych w szeroko pojętej dziedzinie podatków i doradztwa podatkowego otrzymał w Tax Advisors Group Sp. z o.o.

W podatkach lubię możliwość kreatywnego rozwiązywania problemów jak i to, że dają okazję do poznania przedsiębiorstw z różnych branż.

 

Moje zawodowe motto to : Za każdym razem, kiedy widzisz biznes, który odnosi sukces, oznacza to, że ktoś kiedyś podjął odważną decyzję! – Peter Drucker

 

Czas wolny chętnie spędzam przy dobrej lekturze, grając na saksofonie albo podróżując w nieznane mi miejsca.

Aleksandra Kula

Młodszy Konsultant

Pierwsze doświadczenia zdobywałam pracując w urzędzie skarbowym, jednak tak naprawdę swoją przygodę z podatkami rozpoczęłam dopiero w TaxA Group Sp. z o.o. 

W podatkach najbardziej podoba mi się nieszablonowość rozwiązań, brak monotonii i możliwość ciągłego rozwoju.

 

Moje zawodowe motto to „Sukces jest wynikiem właściwej decyzji.” – Eurypides

 

Prywatnie dużo satysfakcji daje mi organizacja różnego rodzaju projektów, wydarzeń naukowych, rozrywkowych czy sportowych co łączy się ze spędzaniem czasu w towarzystwie przyjaciół i znajomych.

Gabriela Wypasek

Młodszy Konsultant

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

Podatkami zainteresowałam się podczas studiów, w trakcie których odbywałam praktyki i staże w kilku Urzędach Skarbowych. Jednak na pierwsze poważne zmierzenie się z tematyką związaną z
podatkami pozwoliła mi dopiero praca w Tax Advisors Group Sp. z o.o.

 

W podatkach najbardziej podoba mi się dynamika związana z ich zmianą oraz brak prostych rozwiązań, które wymuszają ciągłą naukę i podnoszenie swoich kompetencji.

 

Moje zawodowe motto to: To co leży w granicach twoich możliwości, rodzi powinność działania.

 

W wolnych chwilach lubię czytać książki, spotykać się ze znajomymi lub spędzać czas jeżdżąc na rowerze albo zdobywając kolejny szczyt Korony Gór Polskich. Interesuję się również kuchnią i kulturą Azji, w tym zwłaszcza językiem koreańskim.

Krzysztof Tokarczyk

Młodszy Konsultant

Absolwent Bezpieczeństwa Narodowego oraz Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywałem w Kancelarii Prawnej, specjalizującej się w sprawach
dotyczących prawa finansowego i ubezpieczeniowego, głównie w zakresie walutowych kredytów hipotecznych, polisolotkat oraz ubezpieczeń niskiego wkładu własnego. Swoją przygodę z podatkami rozpoczynam w TAXA Group. W podatkach najciekawsze dla mnie jest brak monotonii, konieczność ciągłego rozwoju oraz obecność podatków w różnych dziedzinach życia.

 

Moje motto zawodowe i życiowe to „oczekuj nieoczekiwanego”.

 

W wolnym czasie zapalony kibic piłki nożnej, oraz sędzia piłkarski na szczeblu lokalnym.

Andrzej Wesołowski

Młodszy Konsultant

Student Prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Swoją przygodę z podatkami dopiero zaczynam.

 

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mi się ciągła zmiana i szukanie nie szablonowych rozwiązań.

 

Moje zawodowe motto to : „Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu.” – Napoleon Bonaparte

 

W czasie wolnym zajmuje się  prowadzeniem fundacji, której misją jest rozwój polskiego biznesu i przedsiębiorczości wśród ludzi młodych.

Weronika Alama

Młodszy Konsultant

Jestem studentką II stopnia ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Swoją przygodę w podatkach rozpoczęłam już na studiach, gdy wraz ze znajomymi założyłam Naukowe Koło Opodatkowania Biznesu. Przez 2 lata pełniłam tam funkcję członka zarządu, zajmowałam się promocją koła oraz organizacją spotkań i konferencji naukowych. 

Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiałam w księgowości, jednak postanowiłam skierować się ku doradztwu podatkowemu
i dołączyłam do zespołu TaxAGroup.

 

W doradztwie podatkowym fascynuje mnie jego złożoność oraz dynamika zmian, a także możliwość ciągłego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych kompetencji. 

 

Motto życiowe i zawodowe:  ”Nie ma czegoś takiego jak przypadek. Jest tylko nieznajomość przyczyn” 

 

W wolnych chwilach spaceruję po Wrocławiu i próbuję nowych kuchni, a także odwiedzam dolnośląskie miasta i miasteczka. Spokój i wyciszenie daje mi rysowanie oraz zgłębianie wiedzy na temat pielęgnacji roślin domowych. 

Kamil Ignaczuk

Młodszy Konsultant

Obecnie student studiów magisterskich prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Uczestniczy w życiu studenckim jako członek koła naukowego rynku finansowego REK-FIN UWr. Swoją przygodę w podatkach rozpoczął od Taxa Group Sp. z o.o. Poprzednie doświadczenie zawodowe zdobywał przez dochodzenie należności w postępowaniu cywilnym.

 

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mu się samorozwój i możliwości wykorzystania wiedzy w praktyce.

 

Po pracy lubi podróżować, uprawiać sport i oglądać seriale. Interesuje się również literaturą fantastyczną.

 

Motto zawodowe: „Nikt nie jest patriotą, gdy chodzi o podatki.” George Orwell

Marcin Oleksiejuk

Młodszy Konsultant

Jestem absolwentem prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. W TaxA Group pracuję na stanowisku młodszego konsultanta podatkowego. Swoją przygodę z podatkami rozpocząłem na studiach podczas praktyk w Deloitte a następnie podczas pracy w Izbie Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

W podatkach najbardziej podoba mi się ich płynność i dynamika oraz konieczność ciągłego rozwoju by dostosować się do bezustannych zmian.

 

Moje motto to „Fortuna sprzyja odważnym”.

 

W czasie wolnym lubię zwiedzać ciekawe miejsca szczególnie w górach. Na co dzień moje zainteresowania to muzyka współczesna, historia oraz bieżąca sytuacja geopolityczna.

Magdalena Kopacz

Młodszy Konsultant

Tel +48 71 789 42 21

Fax +48 71 789 42 20

email: magdalena.kopacz[at]taxagroup.pl

Studentka studiów magisterskich administracji na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Możliwość nabywania pierwszych doświadczeń zawodowych w szeroko pojętej dziedzinie podatków i doradztwa podatkowego otrzymała w Tax Advisors Group Sp. Z o.o.

W podatkach ceni ich różnorodność oraz niejednoznaczność, co często skłania do nieszablonowych i kreatywnych rozwiązań.

 

Wolne chwile poświęca na podróże, gotowanie oraz aktywne spędzanie czasu w gronie przyjaciół i najbliższych.

 

Motto: „Kluczem do sukcesu jest skoncentrowanie umysłu na tym, czego pragniemy, nie na tym, czego się boimy”. Brian Tracy

Katarzyna Strzelczyk

Młodszy Konsultant

Tel +48 71 789 42 21

Fax +48 71 789 42 20

email: katarzyna.strzelczyk[at]taxagroup.pl

Obecnie studentka studiów magisterskich administracji oraz studiów jednolitych magisterskich prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Przez ostatnie lata aktywie uczestniczyłam w życiu studenckim, działając jako prezes i wiceprezes koła naukowego, a także biorąc udział w licznych konferencjach naukowych i biznesowych.

 

Przygodę z podatkami rozpoczęłam od napisania pracy licencjackiej dotyczącej opodatkowania kryptowalut podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Od tego momentu zaczęłam szukać swojej drogi w tym kierunku, trafiając do grona pracowników TaxA. W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mi się różnorodność dotykanej problematyki oraz powiązanie ich z zagadnieniami prawnymi.

 

W wolnych chwilach lubię podróżować i odwiedzać nowe miejsca, a także czytać kryminalne powieści.

 

Moje motto zawodowe brzmi: „Jeśli nie możesz robić wielkich rzeczy, rób małe rzeczy w wielki sposób” ~ Napoleon Hill

 

 

Roksana Wąsowska

Młodszy Konsultant

Tel. 71 789 42 21 wew. 33

e-mail: roksana.wasowska[at]taxagroup.pl

Studentka studiów magisterskich Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Rachunkowość i controlling.

 

Pierwsze doświadczenie w podatkach zdobyła po II roku studiów podczas letnich praktyk w PwC. Przygodę tę postanowiła kontynuować pracując we wrocławskim biurze KPMG.

 

W podatkach docenia możliwość analizy zagadnień z wielu perspektyw, różnorodność zadań oraz brak stagnacji.

 

Miłośniczka starych filmów, interesująca się historią – przede wszystkim II wojną światową.

 

Motto zawodowe: „Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają.”

Chcieliśmy stworzyć Kancelarię oferującą Klientowi doradztwo praktyczne, pokazując nie tylko możliwe różne wykładnie przepisów podatkowych, ale doradzając - wskazać konkretne - najlepsze w danej sytuacji rozwiązania.

Poznaj wspólników