Tax Advisors Group to profesjonalni doradcy i zaufani partnerzy w biznesie.

Naszą misją jest ścisła współpraca z klientami.

Szanujemy ich wyjątkowość oraz budujemy relacje oparte na wzajemnym zaufaniu. Doradzamy i inspirujemy firmy niezależnie od ich formy prawnej czy wielkości przedsiębiorstwa.

Każdy klient jest naszą inwestycją. Stawiamy na osobisty kontakt w czasie bezpośrednich spotkań.

Poprzez nasze partnerskie podejście oraz bliskie relacje w pełny sposób poznajemy specyfikę działalności klientów. Rozumiemy i kompleksowo dbamy o interesy przedsiębiorców zarówno na rynkach krajowych, jak i międzynarodowych. Dzięki długoletniemu doświadczeniu oraz przemyślanym i nietuzinkowym pomysłom nasze doradztwo wykracza poza oczekiwania naszych klientów.

Jako profesjonaliści wiemy, że skuteczne doradztwo podatkowe wymaga współpracy ze specjalistami z innych obszarów mających wpływ na działalność każdego przedsiębiorcy.

Nasze wsparcie obejmuje zarówno doradztwo w ramach konkretnych zdarzeń i transakcji, jak i przede wszystkim usługi w zakresie planowania podatkowego całej działalności. Dążymy do minimalizacji obciążeń podatkowych klientów przy jednoczesnym zapewnieniu pełnej zgodności podejmowanych działań z prawem.

Administracja

Marta Kopka

Dział Administracji

W Tax Advisors Group Sp. z o.o. pracuje od marca 2022 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała w dużej firmie budowlanej gdzie była odpowiedzialna za prowadzenie biura.

 

Zakres obowiązków w Tax Advisors Group Sp. z o.o. obejmuje m.in. następujące czynności:

  • obsługa biura i prowadzenie sekretariatu (kontakt telefoniczny i mailowy z klientami)
  • wystawianie faktur tytułem usług realizowanych przez Tax Advisors Group Sp. z o.o.
  • przygotowywanie ofert, umów z klientami.

 

Prywatnie: lubi spędzać czas w swoim ogrodzie, gdzie przy pielęgnacji kwiatów najbardziej odpoczywa.

 

Motto życiowe: Jest tylko jedna rzecz, która sprawia, że marzenie jest niemożliwe do osiągnięcia: strach przed porażką.( Paulo Coelho)

Karolina Szczupak

Dział Administracji

W Tax Advisors Group Sp. z o.o. pracuje od lutego 2022 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w KRUK S.A., gdzie zajmowała się obsługą klientów z nadpłatami, dokonywała zwrotów nadpłaconych środków do klientów, wystawiała noty uznaniowe i obciążeniowe, uzgadniała wpływy i wypływy środków finansowych na kontach należących do Spółki.

 

Zakres obowiązków w Tax Advisors Group Sp. z o.o. obejmuje m.in. następujące czynności: obsługa biura i prowadzenie sekretariatu (kontakt telefoniczny i mailowy z klientami), wystawianie faktur tytułem usług realizowanych przez Tax Advisors Group Sp. z o.o., przygotowywanie ofert, umów z klientami.

 

Prywatnie: lubi spędzać czas z rodziną, w szczególności wycieczki rowerowe, piesze i samochodowe w piękne miejsca, które może uwiecznić na zdjęciach.

 

Motto życiowe: „Nie wszystko co się liczy, jest policzalne i nie wszystko, co jest policzalne, się liczy.” (Albert Einstein)

Beata Świerk

Dział Administracji

Od ponad 20 lat pracuje w charakterze pracownika administracji biurowej. Do TaXA dołączyła w listopadzie 2021 roku. 

 

Obsługuje biuro i prowadzi sekretariat , wystawia faktury tytułem usług realizowanych przez Tax Advisors Group Sp. z o.o.

 

Prywatnie lubi podróże w nieznane i spędzanie czasu z dobrą książką.

 

Jej motto zawodowe: Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym jak zrobić jeszcze więcej , osiągniesz stan umysłu , w którym nie ma rzeczy niemożliwych

Katarzyna Nowicka

Dział Administracji

Doświadczenie zawodowe zdobywała min. w Reserved na stanowisku kierownika operacyjnego.

 

Studiowała biologię człowieka oraz archeologię sądową na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

W Tax Advisors Group Sp. z o.o. zajmuje się obsługą biura i prowadzeniem sekretariatu. To Ona odbiera od Klientów telefony i prowadzi kontakt mailowy z klientami.

 

Jej pasją jest krav maga – jest instruktorem dziecięcym krav magi. Prowadzi również własna pasiekę.

 

Motto życiowe: Nie ma nic na zawsze.

Nasz zespół

Kancelaria TaxA Group to zespół ponad 50 osób. Obecnie (stan na dzień 1 marca 2022 r.) w TaxA Group pracuje 8 doradców podatkowych i 1 radca prawny. Struktura zespołu oparta jest na kadrze menadżerskiej (w stopniach od młodszego do starszego Menadżera) oraz Konsultantach (odpowiednio od młodszego do starszego Konsultanta). Decyzja o zaszeregowaniu pracownika następuje na bazie corocznej oceny i oparta jest na doświadczeniu, tytule (doradca podatkowy, radca prawny), czy też innych, indywidualnych kryteriach.

Menadżerowie

Joanna Roszak

Starszy Menadżer

tel. 71 789 42 21

tel. kom. 504 334 076

e-mail: joanna.roszak[at]taxagroup.pl

Asia w 2004 uzyskała tytuł: LL. M. (Master of German and Polish Law). Podatkami zajmuje się od 2006 r. (Rödl and Partner, Deloitte, Tax Advisors Group). Specjalizuje się w podatku od towarów i usług oraz obsłudze podmiotów zagranicznych. Podatki to fascynująca dziedzina, ponieważ nieustanne zmiany przepisów wymuszają ciągły rozwój intelektualny 😉

 

W czasie wolnym czyta kryminały i eksperymentuje z kuchnią wegańską.

 

Motto zawodowe: „Diabeł tkwi w szczegółach!”

Jakub Sibiński

Starszy Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 34

tel. kom. 601 233 132

e-mail: jakub.sibinski[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od 2011 roku.

Kuba swoją przygodę w podatkach rozpoczął od pracy w jednym z wrocławskich urzędów skarbowych, następnie pracował w jednej z najbardziej renomowanych firm doradztwa podatkowego (Rödl & Partner).

 

Specjalizuje się w zagadnieniach podatków dochodowych oraz procedury podatkowej. W podatkach najciekawsza jest zmienność sytuacji i nieprzewidywalność, które skłaniają do kreatywności i ciągłego rozwoju.

 

Poza pracą zagorzały fan boksu, miłośnik czarnych brzmień muzycznych oraz podróży po Meksyku.

 

Motto zawodowe: „Rób to, co kochasz i bądź w tym niezaprzeczalnie dobry”

Mieczysława Szymańska

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 20

tel. kom. 600 367 886

e-mail: mieczyslawa.szymanska[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od 28 czerwca 2016 r.

Z podatkami związana od 2001 roku, praktykę zdobywała jako konsultant podatkowy w prywatnej firmie telekomunikacyjnej we Wrocławiu – Dialog S.A., następnie w spółce doradztwa podatkowego Accounting Audyt Partner Sp. z o.o. S.K., od 3 lat zatrudniona w Tax Advisors Group Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego we Wrocławiu.

 

Prowadzi z ramienia Tax Advisors Group Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego szkolenia dedykowane dla sektora finansów publicznych z zakresu podatku od towarów i usług. Współpracuje ściśle z jednostkami samorządu terytorialnego weryfikując i optymalizując rozliczenia w zakresie podatku VAT. Misia posiada również dorobek publicystyczny, współpracuje z takimi wydawnictwami jak Presscom i Difin, jest autorem publikacji zarówno z zakresu podatku VAT, podatku od czynności cywilno-prawnych (współautor Komentarza praktycznego, wyd. Difin) oraz podatku od nieruchomości.

 

W doradztwie podatkowym najbardziej pociągający i inspirujący jest fakt, iż każdy ma inny punkt widzenia, a satysfakcjonujące jest przekonać adwersarza do swojego stanowiska w sprawie.

 

Prywatnie: kocha słońce, ciepły wiatr, wodę, która pozwala poczuć się jak w kosmosie. Uwielbia muzykę i sport, w wiecznej życiowej gonitwie odskocznią jest jej rodzina i sen.

 

Motto zawodowe: „Żyj i daj żyć innym”

Anna Michalak

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 29

kom. 512 800 691

e-mail: anna.michalak[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od lipca 2014 r.

Ania podatkami zajmuję się od lipca 2011 r. Doświadczenie zdobyła w TLA Smoczyński Koniewski Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o., Accounting Audyt Partner Sp. z o.o. S.K. (Grupa Impel), GIA Goldenstein International Advisors Spółka Doradztwa Podatkowego Sp. z o.o.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu VAT i podatków dochodowych. W doradztwie podatkowym najbardziej podoba jej się możliwość rozwiązywania skomplikowanych zagadnień prawnopodatkowych.

 

Prywatnie kocha podróżować, szczególnie tam, gdzie jest minimum 28 stopni i nie pada.

 

Motto zawodowe: „Liderem jest ten, kto widzi więcej niż inni, patrzy dalej niż inni i kto dostrzega rzeczy, zanim zobaczą je inni.” L. Eims

Arkadiusz Gaczyński

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 34

e-mail: arkadiusz.gaczynski[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od 2018 r. Podatkami zajmuje się od ponad 5 lat. Wcześniej doświadczenie zdobywał w m.in. w Deloitte Legal Pasternak, Korba i wspólnicy s.k.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach prawno-podatkowych związanych z przekształceniami podmiotów gospodarczych oraz tematyce cen transferowych. Prowadzi szkolenia w zakresie podatków dochodowych.

W podatkach lubi ich niejednoznaczność – przez to podatki wymagają kreatywności oraz indywidualnego podejścia wobec każdego klienta i jego problemów.

 

Po pracy jest miłośnikiem alternatywnych metod zaparzania kawy. Potrafi poświęcić godziny na znalezienie tego wyjątkowego smaku w każdej filiżance.

 

Motto zawodowe: „Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.” A. Einstein

Piotr Adamiak

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 25

e-mail: piotr.adamiak[at]taxagroup.pl

Podatkami zajmuje się od 2009 roku. Praktykę zdobył w Izbie Skarbowej w Poznaniu oraz Instytucie Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy.

 

Piotr zajmuje się problematyką prawno-podatkową, głównie w zakresie podatków dochodowych, podatków i opłat lokalnych oraz zagadnieniami dotyczącymi cen transferowych.

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mu się różnorodność zagadnień i brak możliwości popadnięcia w rutynę.

 

Prywatnie lubi sport – w szczególności football na boisku i jako kibic – dobry film oraz podróże długie i krótkie.

 

Motto zawodowe: „Pracuj, aby się stawać, nie aby zdobywać.”

Paweł Adamski

Młodszy Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 30

e-mail: pawel.adamski[at]taxagroup.pl

Paweł w podatkach pracuje od września 2016 r.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach podatku od towarów i usług oraz podatkiem od towarów i usług w jednostkach samorządu terytorialnego.

W doradztwie podatkowym najbardziej lubi stawiane przed nim wyzwań i możliwość ciągłego rozwoju.

 

Interesuje się motoryzacją i architekturą współczesną. Jego pasją są zegarki.

 

Motto zawodowe: „Radź się przeszłości, kieruj się teraźniejszością, patrz w przyszłość!”

Robert Borzycki

Młodszy Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: robert.borzycki[at]taxagroup.pl

W podatkach pracuje od września 2015 r. – poprzednio KDRC Przemysław Rosicki Spółka Komandytowa.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z unikaniem podwójnego opodatkowania w zakresie podatków dochodowych.

Robert jest zdania, że podatki to interesujący obszar, gdyż są obecne w każdej dziedzinie naszego życia.

 

Po pracy lubi gotować – odkrywać nowe smaki kulinarne, a także czytać powieści o tematyce kryminalnej.

 

Motto zawodowe: „Czasem trzeba zrobić krok wstecz, żeby móc zrobić dwa kroki do przodu.”

Anna Napierajczyk

Młodszy Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: anna.napierajczyk[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od 2019 r.  Absolwentka WPAiE i studiów podyplomowych z zakresu doradztwa podatkowego.

Praktykę podatkową rozpoczęła w 2016 r. w Rödl & Partner a od 2017 r. pracuje w TaxA group.

 

Ania specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatków dochodowych i podatku VAT.

W doradztwie podatkowym najbardziej satysfakcjonujące są ciągła nauka i poszukiwanie nowych rozwiązań.

 

Motto zawodowe: „Fart to coś, co przytrafia się, kiedy przygotowanie spotyka się z okazją.” Seneka

Ewa Fusiara

Młodszy Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 26

e-mail: ewa.fusiara[at]taxagroup.pl

Absolwentka Wydziału Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Doświadczenie zawodowe zaczęła zdobywać już w trakcie studiów, pracując w kancelarii doradztwa podatkowego.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku od towarów i usług oraz opodatkowania jednostek sektora finansów publicznych.

Według Ewy w doradztwie podatkowym najciekawsza jest nieszablonowość pracy oraz zróżnicowanie proponowanych rozwiązań.

 

Motto zawodowe: „Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał.” Zig Ziglar

Krzysztof Olbrycht

Młodszy Menadżer

tel. 71 789 42 21

e-mail: krzysztof.olbrycht[at]taxagroup.pl

Krzysiek swoją przygodę w podatkach rozpoczął od pracy w Urzędzie Skarbowym Wrocław Psie Pole, zdobywając doświadczenie zawodowe będąc pracownikiem sekcji podatkowych spółek notowanych na giełdzie oraz niemieckiej firmy doradczej Rӧdl & Partner.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach podatku dochodowego od osób fizycznych, cen transferowych.

W podatkach najciekawsze jest dążenie do zminimalizowania, odroczenia nieuchronnego w postaci podatku.

 

Poza pracą jest dumnym ojcem preferującym aktywny wypoczynek połączony z poszerzaniem horyzontów i zwalczaniem własnych słabości.

 

Motto zawodowe: „Jestem dumny płacąc podatki na rzecz mojego kraju; byłbym jednak bardziej dumny, gdyby w grę wchodziła połowa tej kwoty…” Artur Godfrey

Radcy prawni

Michał Sulik

Radca prawny

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: michal.sulik[at]taxagroup.pl

Radca prawny od 2011 r.

W Tax Advisors Group Sp. z o.o. rozpoczął swoją zawodową przygodę z podatkami.

 

Specjalizuję się w prawie samorządowym oraz postępowaniu przed sądami administracyjnymi.

W podatkach najciekawszy jest ich interdyscyplinarny charakter.

 

W wolnych chwilach oddaje się lekturze dobrej książki (kryminał skandynawski, powieści szpiegowskie, thriller polityczny) oraz filmów (reżyserowanych przez A. Hitchcocka, kino francuskie).

 

Motto zawodowe: „Ulepszanie świata zaczynam od siebie.”

Konsultanci

Roksana Wąsowska

Starszy Konsultant

Tel. 71 789 42 21 wew. 33

e-mail: roksana.wasowska[at]taxagroup.pl

Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Rachunkowość i controlling.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych związanych z obszarem cen transferowych.

 

W podatkach docenia możliwość analizy zagadnień z wielu perspektyw, różnorodność zadań oraz brak stagnacji.

 

Miłośniczka starych filmów, interesująca się historią – przede wszystkim II wojną światową.

 

Motto zawodowe: „Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają.”

Igor Hetlof-Rydzyński

Starszy Konsultant

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu od 2020 roku.

Z TaxAGroup jest związany od 2021 roku. Przygodę z podatkami rozpoczął jeszcze na studiach biorąc udział w konkursach podatkowych dla studentów (finalista XIV edycji konkursu EYe_on_Tax w 2019 r.). Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobył w pracy dla Kancelarii Radców Prawnych z siedzibą w Opolu. Prowadził również zajęcia z prawa podatkowego, finansowego i gospodarczego dla studentów Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Opolskiego.

 

W swojej pracy zajmuje się przede wszystkim bieżącą obsługą prawno-podatkową przedsiębiorców oraz postępowaniami przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. Ponadto w swojej dotychczasowej karierze zawodowej Igor zajmował się również zagadnieniami z obszaru prawa administracyjnego, cywilnego i gospodarczego.

 

W podatkach najciekawszy dla Igora jest ich komplementarny oraz interdyscyplinarny charakter, który powoduje ciągłą potrzebę rozwoju i zgłębiania wiedzy.

 

Motto zawodowe to: „Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej.” Henry Ford

 

W czasie wolnym od pracy lubi słuchać muzyki, jeździć na rowerze, biegać, grać w koszykówkę oraz przeczytać dobrą książkę. W kręgu jego zainteresowań pozostaje również Formuła 1.

Anna Kwiecień

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 33

e-mail: anna.kwiecien[at]taxagroup.pl

Absolwentka ekonomii na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Swoją praktykę podatkową rozpoczęła w grudniu 2018 r. w TaxA Group, łącząc pracę i studia
dzienne.

 

Zajmuje się w zagadnieniami z zakresu podatków dochodowych i podatku VAT. W podatkach docenia ciągłą możliwość rozwoju zarówno pod względem intelektualnym, jak również interpersonalnym.

 

W wolnych chwilach lubi aktywnie spędzać czas w gronie znajomych, czy odwiedzać nowe miasta eksplorując lokalne galerie sztuki. Na bieżąco śledzi sytuację społeczno-gospodarczą na świecie.
 

Motto zawodowe: „Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz w obu przypadkach masz rację.”- Henry Ford

Klaudia Witkowska

Starszy Konsultant

Absolwentka Administracji ze specjalnością doradztwo podatkowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie wiedzę z zakresu podatków poszerza na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

 

Pierwsze doświadczenie zawodowe w podatkach zdobywa w Tax Advisors Group Sp. z o.o.

 

Lubi gotować i aktywnie spędzać wolny czas podróżując.

 

Motto zawodowe: „Plany to tylko dobre chęci, chyba że natychmiast przekształcają się w ciężką pracę.” P. Drucker

Agata Ciokan

Starszy Konsultant

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. w firmach konsultingowych.

 

Specjalizuje się w kwestiach związanych z podatkiem dochodowym od osób prawnych – w tym w zagadnieniach dotyczących problematyki cen transferowych. W doradztwie podatkowym najbardziej podoba jej się możliwość nieustannego rozwoju.

 

Agata w wolnym czasie uprawia sport, czyta, podróżuje i eksperymentuje w kuchni.

 

Motto zawodowe: „Rób co możesz, w miejscu jakim jesteś, z tym co masz” Theodore Roosevelt.

Kamila Bartela

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 30

kamila.bartela[at]taxagroup.pl

Absolwentka prawa oraz ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Swoją przygodę w podatkach rozpoczęła w 2016 r. w kancelarii TLA Smoczyński Koniewski Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu VAT i CIT. W podatkach najbardziej podoba jej się dynamiczność, złożoność zagadnień oraz wiążąca się z nią możliwość nieustannego rozwoju.

 

Miłośniczka seriali, włoskiej kuchni oraz domowych wypieków.

 

Motto życiowe: „Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo”.

Małgorzata Rębska

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: malgorzata.rebska[at]taxagroup.pl

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W podatkach pracuje od 2016 r.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatków dochodowych oraz cen transferowych.

Gosia uważa, że w podatkach najbardziej satysfakcjonujące jest sprostanie dynamice i złożoności regulacji podatkowych.

 

W czasie wolnym czyta powieści kryminalne i podróżuje.

 

Motto zawodowe: „Sukces to nie to co masz, ale to kim jesteś” Bo Bennet

Joanna Szandała

Konsultant podatkowy

W Marcu 2022 roku zdała egzamin na Doradcę Podatkowego. Absolwentka Konsultingu Prawnego i Gospodarczego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego. Wiedzę z zakresu podatków poszerzała na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

 

Pierwsze doświadczenie zawodowe w podatkach zdobywa w Tax Advisors Group Sp. z o.o. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała w firmie zajmującej się kompleksowym zarządzaniem wierzytelnościami.

 

W doradztwie podatkowym najbardziej docenia możliwość ciągłego rozwoju i wykorzystania wiedzy w praktyce.

 

Motto: Nie wystarczy być we właściwym czasie, we właściwym miejscu. Trzeba być jeszcze właściwie przygotowanym.

 

Prywatnie jest miłośniczką zwierząt i zwiedzania nowych miejsc.

Martyna Rożek

Konsultant podatkowy

Studentka administracji ze specjalnością doradztwo podatkowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Swoją wiedzę związaną z podatkami poszerza również we własnym zakresie poprzez przygotowywanie się do egzaminu na doradcę podatkowego.

Pierwsze doświadczenie zawodowe w podatkach zdobywa w Tax Advisors Group Sp. z o.o.

 

Prawo podatkowe jest dla niej interesujące, ponieważ jest to jedna z najbardziej dynamicznych dziedzin prawa. W związku z tym cały czas trzeba aktualizować swoją wiedzę w zakresie wprowadzanych zmian, przez co nie ma monotonii.

 

Wolny czas spędza bardzo aktywnie. Dużo biega oraz trenuje siłowo.

 

Motto: Pesymista szuka przeciwności w każdej okazji. Optymista widzi okazję w każdej przeciwności.- Winston Churchill

Paweł Chmielewski

Konsultant podatkowy

Absolwent Technologii Żywności ze specjalnością Technologii Fermentacji na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Wiedzę z zakresu podatków zdobył na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i komercyjnych szkoleniach.

 

Pierwsze doświadczenie zawodowe w podatkach zdobył w Dolnośląskim Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu a obecnie rozwija się w Tax Advisors Group Sp. z o.o.

 

W doradztwie podatkowym lubi to jak pomaga innym w potrzebie.

 

Fan planszówek, seriali kryminalnych i DC Comics, bo stworzyli Batmana.

 

Motto zawodowe: nullum crimen sine lege

Bartosz Jarmuż

Konsultant podatkowy

Jestem absolwentem kierunku ekonomia na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Podatkami zainteresowałem się właśnie podczas studiowania czego skutkiem był wybór specjalizacji doradztwa podatkowego.

 

Najciekawsze w tej dziedzinie jest dla mnie to jak w wielu obszarach jest ona obecna. W doradztwie podatkowym intryguje mnie także to, że nieustanie należy poszerzać i uaktualniać swoją wiedzę z uwagi na dynamiczność zmian jaką charakteryzuje się prawo podatkowe.

 

Poza pracą jestem fanem sportów drużynowych, a w szczególności europejskich rozgrywek piłkarskich i siatkarskich oraz amerykańskiej ligi koszykarskiej NBA. Interesuje się także włoską kuchnią oraz językiem włoskim, którego uczę się hobbystycznie.

 

Motto: „W wolnym społeczeństwie nie jesteśmy wynagradzani za nasze umiejętności, lecz za właściwe ich wykorzystanie.“ – Friedrich August von Hayek

Damian Wolski

Konsultant podatkowy

Absolwent prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Pierwsze szlify podatkowe zdobywałem w jednej z najstarszych wrocławskich kancelarii radców prawnych, jednak chęć zdobycia większego doświadczenia skłoniła mnie do dołączenia do TaxA Group.

Podatki to interesujący obszar ponieważ wymaga ciągłego dostosowywania do zmieniających się okoliczności i poszukiwania nowych rozwiązań.

 

Motto: być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.

 

W czasie wolnym lubię aktywne spędzanie wolnego czasu – bieganie, wycieczki górskie, jazdę na rowerze.

Renata Koczberska

Młodszy Konsultant

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego na kierunku Rachunkowość i controlling ze specjalnością doradztwo podatkowe.

 

Swoją przygodę w podatkach rozpoczęła jako praktykantka w zespole cen transferowych w niemieckiej firmie doradczej Rödl & Partner. Obecnie także specjalizuje się w obszarze cen transferowych.

 

W podatkach najbardziej interesujący jest dla niej interdyscyplinarny charakter zagadnień i możliwość ciągłego rozwoju.

 

W wolnym czasie chętnie słucha podcastów o tematyce psychologicznej i zgłębia tajniki wizażu. 

 

Motto: „Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na bycie kimś, kim nie jesteś.” Steve Jobs

Monika Ozga

Młodszy Konsultant

Studenta V roku prawa i absolwentka administracji na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobyła we wrocławskich kancelariach prawnych. Swoją przygodę z prawem podatkowym zaczyna w Taxa Group.

 

W podatkach najbardziej lubi brak monotonii i możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji.

 

Moje motto życiowe „ Nie bój się wielkiego kroku – nie pokonasz przepaści dwoma małymi.”

 

Po pracy uwielbia podróżować i odkrywać nieznane zakątki świata.

Adam Pawłowski

Młodszy Konsultant

Student V roku prawa. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w kancelariach prawnych.

 

W Taxa Group rozpoczyna swoją karierę zawodową w podatkach na stanowisku młodszego konsultanta podatkowego.

 

W podatkach ceni szeroki zakres zagadnień jakich one dotyczą oraz wiążący się z tym brak monotonii.

 

Motto zawodowe: Sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień.

 

Wolne chwile lubi spędzać aktywnie, przede wszystkim uwielbia grać w siatkówkę. Ponadto pasjonuje się szachami.

Michał Szymczak

Młodszy Konsultant

Absolwent prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoją przygodę z prawem podatkowym zaczyna w Tax Advisors Group.

 

Rozpoczął specjalizację w zakresie cen transferowych. W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mu się brak monotonii, konieczność ciągłego rozwoju, a także możliwość wykorzystania wiedzy w praktyce.

 

Motto: „Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”

 

Wolny czas lubi spędzać aktywnie, przede wszystkim regularnie trenując siłowo. Uwielbia także letnie i zimowe wędrówki górskie, zwłaszcza po Tatrach.

Agnieszka Nowak

Młodszy Konsultant

Absolwentka Prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Swoją przygodę z podatkami dopiero zaczynam.

 

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mi się konieczność podchodzenia w sposób nieszablonowy do złożonych zagadnień i wiążąca się z nią potrzeba nieustannego kształcenia.

 

Moje motto zawodowe to: „Szczęścia należy szukać na drodze prowadzącej w górę, a nie w ulotnym poczuciu satysfakcji czekającym na szczycie” Jordan B. Peterson

 

Pasjonatka literatury japońskiej, włoskiej kuchni i długich spacerów.

Klaudia Storka

Młodszy Konsultant

Absolwentka prawa, obecnie studentka II stopnia ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. W trakcie studiów zdobywała doświadczenie zawodowe pracując w kancelariach prawnych oraz aktywnie działając w kołach naukowych.

 

Swoje pierwsze kroki związane w prawem podatkowym zdobywa w TaxAGroup. W podatkach najbardziej lubi dynamikę pracy oraz nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji, aby nadążyć nad zmieniającą się rzeczywistością.

 

Motto zawodowe: „Nie sama praca, ale jej cel sprawia, że to jest coś wyjątkowego.” – Willian Paul Young

 

W wolnych chwilach lubi spędzać czas z przyjaciółmi. Miłośniczka kuchni włoskiej oraz seriali.

Kuba Malij

Młodszy Konsultant

Student studiów magisterskich kierunku Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Przygodę z doradztwem podatkowym rozpocząłem w TaxA Group jako stażysta.

W podatkach najbardziej podoba mi się to, że do wielu rzeczy dochodzi się przez dedukcję.

 

Moje motto to: „Kapitał intelektualny będzie zawsze przebijać atutem kapitał finansowy.” Paul Tudor Jones

 

Czas wolny spędzam aktywnie. Chodzę na siłownię oraz jeżdżę na rowerze. Lubię również podróżować i poznawać nowe regiony kraju i nie tylko.

Nadine Sowa

Młodszy Konsultant

Obecnie studentka studiów magisterskich administracji, na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Swoją przygodę z podatkami zaczęłam na trzecim roku studiów licencjackich, kiedy wybrałam specjalizacje jaką jest doradztwo podatkowe.

Aktualnie jestem na etapie pisania pracy magisterskiej z podatku od towarów i usług.

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mi się to, że mogę ciągle się rozwijać, nie ma tutaj monotonii.

 

Moje motto to: ,,Bądź wdzięczny za to, co masz, a będziesz miał tego więcej. Jeżeli koncentrujesz się na tym, czego nie masz, nigdy nie będziesz miał wystarczająco dużo’’ Oprah Winfrey

 

Po pracy lubię spędzać czas aktywnie. Interesuję się sportem, w szczególności bieganiem. Lubię też górskie wędrówki i spacery

Krzysztof Tokarczyk

Młodszy Konsultant

Absolwent Bezpieczeństwa Narodowego oraz Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywałem w Kancelarii Prawnej, specjalizującej się w sprawach
dotyczących prawa finansowego i ubezpieczeniowego, głównie w zakresie walutowych kredytów hipotecznych, polisolotkat oraz ubezpieczeń niskiego wkładu własnego. Swoją przygodę z podatkami rozpoczynam w TAXA Group. W podatkach najciekawsze dla mnie jest brak monotonii, konieczność ciągłego rozwoju oraz obecność podatków w różnych dziedzinach życia.

 

Moje motto zawodowe i życiowe to „oczekuj nieoczekiwanego”.

 

W wolnym czasie zapalony kibic piłki nożnej, oraz sędzia piłkarski na szczeblu lokalnym.

Chcieliśmy stworzyć Kancelarię oferującą Klientowi doradztwo praktyczne, pokazując nie tylko możliwe różne wykładnie przepisów podatkowych, ale doradzając - wskazać konkretne - najlepsze w danej sytuacji rozwiązania.

Poznaj wspólników