Tax Advisors Group to profesjonalni doradcy i zaufani partnerzy w biznesie.

Naszą misją jest ścisła współpraca z klientami.

Szanujemy ich wyjątkowość oraz budujemy relacje oparte na wzajemnym zaufaniu. Doradzamy i inspirujemy firmy niezależnie od ich formy prawnej czy wielkości przedsiębiorstwa.

Każdy klient jest naszą inwestycją. Stawiamy na osobisty kontakt w czasie bezpośrednich spotkań.

Poprzez nasze partnerskie podejście oraz bliskie relacje w pełny sposób poznajemy specyfikę działalności klientów. Rozumiemy i kompleksowo dbamy o interesy przedsiębiorców zarówno na rynkach krajowych, jak i międzynarodowych. Dzięki długoletniemu doświadczeniu oraz przemyślanym i nietuzinkowym pomysłom nasze doradztwo wykracza poza oczekiwania naszych klientów.

Jako profesjonaliści wiemy, że skuteczne doradztwo podatkowe wymaga współpracy ze specjalistami z innych obszarów mających wpływ na działalność każdego przedsiębiorcy.

Nasze wsparcie obejmuje zarówno doradztwo w ramach konkretnych zdarzeń i transakcji, jak i przede wszystkim usługi w zakresie planowania podatkowego całej działalności. Dążymy do minimalizacji obciążeń podatkowych klientów przy jednoczesnym zapewnieniu pełnej zgodności podejmowanych działań z prawem.

Administracja

Marta Zimoch

Dział Administracji

Tel. + 48 71 789 42 21 wew. 27

Fax +48 71 789 42 20

e-mail: m.zimoch[at]taxagroup.pl

Do zespołu TAXY dołączyła z początkiem grudnia.

 

Wcześniej pracowała w firmie zajmującej się dotacjami na otwarcie placówek opiekuńczo- wychowawczych, a następnie u dolnośląskiego dystrybutora farb, lakierów i narzędzi malarskich, jako asystentka szefa, gdzie zajmowała się bieżącymi sprawami przełożonego, jak również wsparciem Działu Handlowego oraz Działu Logistyki i Transportu.

 

Prywatnie lubi sport (trenuje crossfit i bierze udział w półmaratonach), gotowanie ( czym dzieli się na swoim blogu kulinarnym) oraz literaturę obyczajową.

 

Jej życiowe oraz zawodowe motto: „per aspera ad astra.”

Dominika Szerszeń

Dział Administracji

Tel. + 48 71 789 42 21

Fax +48 71 789 42 20

email: dominika.szerszen[at]taxagroup.pl

W Tax Advisors Group Sp. z o.o. pracuje od marca 2019 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w FSP Galena, wspierała organizacyjnie dział sprzedaży, sporządzała zestawienia sprzedażowe, wystawiała faktury oraz inne dokumenty związane ze sprzedażą, negocjowała warunki sprzedażowe oraz organizowała spotkania służbowe i szkolenia.

 

Zakres obowiązków w Tax Advisors Group Sp. z o.o. obejmuje m.in. następujące czynności:

  • obsługa biura i prowadzenie sekretariatu (kontakt telefoniczny i mailowy z klientami)
  • wystawianie faktur tytułem usług realizowanych przez Tax Advisors Group Sp. z o.o.
  • przygotowywanie ofert, umów z klientami.

 

Prywatnie: lubi spokój i ciszę, w czasie wolnym chętnie czyta oraz lubi uprawiać jogę.

 

Motto zawodowe: „Nie ma nic złego w świętowaniu sukcesu, ale ważniejsze jest wyciągnięcie nauki z porażki” Bill Gates

Izabela Gubernat

Dział Administracji

Tel. + 48 71 789 42 21 wew. 36

Fax  +48 71 789 42 20

E-mail: ig[at]taxagroup.pl

W Tax Advisors Group Sp. z o.o. pracuje od kwietnia 2010 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w biurze tłumaczeń, gdzie oprócz wykonywania prac sekretarskich, prowadziła dział tłumaczeń oraz samodzielnie wykonywała tłumaczenia w zakresie języka niemieckiego; pracowała również w biurze brokerskim, gdzie prowadziła dział likwidacji szkód, oraz w niemieckim oddziale banku, gdzie zajmowała się głównie opracowywaniem skarg i zażaleń składanych przez klientów banku (tzw. back-office; praca w j. niemieckim).

 

Zakres obowiązków w Tax Advisors Group Sp. z o.o. obejmuje m.in. następujące czynności:

  • obsługa biura i prowadzenie sekretariatu (kontakt telefoniczny i mailowy z klientami)
  • tłumaczenia w zakresie j. niemieckiego
  • wystawianie faktur tytułem usług realizowanych przez Tax Advisors Group Sp. z o.o.
  • czynności związane z płatnościami, tj. wysyłka upomnień, wezwań do zapłaty
  • prowadzenie spraw kadrowych (w tym czynności związane z procesem rekrutacyjnym)
  • przygotowywanie ofert, umów z klientami.

Pasja zawodowa to tłumaczenia, którymi – oprócz wykonywania czynności administracyjnych – również zajmuje się w Spółce Tax Advisors Group Sp. z o.o.

 

Prywatnie: lubi spokój i ciszę, w czasie wolnym chętnie spaceruje i słucha muzyki klasycznej (z utęsknieniem czeka na coroczne koncerty noworoczne z Wiednia).

 

Motto, którym się kieruje, brzmi: „Jest się mistrzem dopiero wtedy, kiedy przykłada się do rzeczy cierpliwość, której one wymagają.”

Nasz zespół

Kancelaria TaxA Group to zespół ponad 38 osób. Na dzień dzisiejszy (stan na dzień 31 grudnia 2020 r.) w TaxA Group pracuje 10 doradców podatkowych i 1 radca prawny. Struktura zespołu oparta jest na kadrze menadżerskiej (w stopniach od młodszego do starszego Menadżera) oraz Konsultantach (odpowiednio od młodszego do starszego Konsultanta). Decyzja o zaszeregowaniu pracownika następuje na bazie corocznej oceny i oparta jest na doświadczeniu, tytule (doradca podatkowy, radca prawny), czy też innych, indywidualnych kryteriach.

Menadżerowie

Joanna Roszak

Starszy Menadżer

tel. 71 789 42 21

tel. kom. 504 334 076

e-mail: joanna.roszak[at]taxagroup.pl

Asia w 2004 uzyskała tytuł: LL. M. (Master of German and Polish Law). Podatkami zajmuje się od 2006 r. (Rödl and Partner, Deloitte, Tax Advisors Group). Specjalizuje się w podatku od towarów i usług oraz obsłudze podmiotów zagranicznych. Podatki to fascynująca dziedzina, ponieważ nieustanne zmiany przepisów wymuszają ciągły rozwój intelektualny 😉

 

W czasie wolnym czyta kryminały i eksperymentuje z kuchnią wegańską.

 

Motto zawodowe: „Diabeł tkwi w szczegółach!”

Jakub Sibiński

Starszy Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 34

tel. kom. 601 233 132

e-mail: jakub.sibinski[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od 2011 roku.

Kuba swoją przygodę w podatkach rozpoczął od pracy w jednym z wrocławskich urzędów skarbowych, następnie pracował w jednej z najbardziej renomowanych firm doradztwa podatkowego (Rödl & Partner).

 

Specjalizuje się w zagadnieniach podatków dochodowych oraz procedury podatkowej. W podatkach najciekawsza jest zmienność sytuacji i nieprzewidywalność, które skłaniają do kreatywności i ciągłego rozwoju.

 

Poza pracą zagorzały fan boksu, miłośnik czarnych brzmień muzycznych oraz podróży po Meksyku.

 

Motto zawodowe: „Rób to, co kochasz i bądź w tym niezaprzeczalnie dobry”

Mieczysława Szymańska

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 20

tel. kom. 600 367 886

e-mail: mieczyslawa.szymanska[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od 28 czerwca 2016 r.

Z podatkami związana od 2001 roku, praktykę zdobywała jako konsultant podatkowy w prywatnej firmie telekomunikacyjnej we Wrocławiu – Dialog S.A., następnie w spółce doradztwa podatkowego Accounting Audyt Partner Sp. z o.o. S.K., od 3 lat zatrudniona w Tax Advisors Group Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego we Wrocławiu.

 

Prowadzi z ramienia Tax Advisors Group Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego szkolenia dedykowane dla sektora finansów publicznych z zakresu podatku od towarów i usług. Współpracuje ściśle z jednostkami samorządu terytorialnego weryfikując i optymalizując rozliczenia w zakresie podatku VAT. Misia posiada również dorobek publicystyczny, współpracuje z takimi wydawnictwami jak Presscom i Difin, jest autorem publikacji zarówno z zakresu podatku VAT, podatku od czynności cywilno-prawnych (współautor Komentarza praktycznego, wyd. Difin) oraz podatku od nieruchomości.

 

W doradztwie podatkowym najbardziej pociągający i inspirujący jest fakt, iż każdy ma inny punkt widzenia, a satysfakcjonujące jest przekonać adwersarza do swojego stanowiska w sprawie.

 

Prywatnie: kocha słońce, ciepły wiatr, wodę, która pozwala poczuć się jak w kosmosie. Uwielbia muzykę i sport, w wiecznej życiowej gonitwie odskocznią jest jej rodzina i sen.

 

Motto zawodowe: „Żyj i daj żyć innym”

Anna Michalak

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 29

kom. 512 800 691

e-mail: anna.michalak[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od lipca 2014 r.

Ania podatkami zajmuję się od lipca 2011 r. Doświadczenie zdobyła w TLA Smoczyński Koniewski Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o., Accounting Audyt Partner Sp. z o.o. S.K. (Grupa Impel), GIA Goldenstein International Advisors Spółka Doradztwa Podatkowego Sp. z o.o.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu VAT i podatków dochodowych. W doradztwie podatkowym najbardziej podoba jej się możliwość rozwiązywania skomplikowanych zagadnień prawnopodatkowych.

 

Prywatnie kocha podróżować, szczególnie tam, gdzie jest minimum 28 stopni i nie pada.

 

Motto zawodowe: „Liderem jest ten, kto widzi więcej niż inni, patrzy dalej niż inni i kto dostrzega rzeczy, zanim zobaczą je inni.” L. Eims

Monika Cygan-Pleśniak

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 29

e-mail: monika.cygan[at]taxagroup.pl

Podatkami zajmuje się od 2004 r. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobyła w administracji skarbowej, w tym w Dolnośląskim Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu. Monika pracowała również w działach doradztwa podatkowego kancelarii Roedl & Partner oraz spółki audytorskiej BPG Consulting we Wrocławiu, realizując projekty w zakresie podatku CIT, PIT, VAT i podatku od nieruchomości, w tym na gruncie międzynarodowych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.

 

Specjalizuje się w przeglądach podatkowych spółek kapitałowych oraz w przeglądach typu due diligence. Monika prowadzi również szkolenia o tematyce podatkowej.

W doradztwie podatkowym najbardziej lubi zadowolenie klienta, że jego sprawy idą w dobrym kierunku.

 

A poza pracą – jest uzależniona od podróży. Już podczas wyjazdu planuje kolejny, a zatrzymywanie wspomnień podróżniczych w fotoksiążkach sprawia jej ogromną frajdę.

 

Motto zawodowe: „W pracy spodziewaj się niespodziewanego.”

Arkadiusz Gaczyński

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 34

e-mail: arkadiusz.gaczynski[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od 2018 r. Podatkami zajmuje się od ponad 5 lat. Wcześniej doświadczenie zdobywał w m.in. w Deloitte Legal Pasternak, Korba i wspólnicy s.k.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach prawno-podatkowych związanych z przekształceniami podmiotów gospodarczych oraz tematyce cen transferowych. Prowadzi szkolenia w zakresie podatków dochodowych.

W podatkach lubi ich niejednoznaczność – przez to podatki wymagają kreatywności oraz indywidualnego podejścia wobec każdego klienta i jego problemów.

 

Po pracy jest miłośnikiem alternatywnych metod zaparzania kawy. Potrafi poświęcić godziny na znalezienie tego wyjątkowego smaku w każdej filiżance.

 

Motto zawodowe: „Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.” A. Einstein

Piotr Adamiak

Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 25

e-mail: piotr.adamiak[at]taxagroup.pl

Podatkami zajmuje się od 2009 roku. Praktykę zdobył w Izbie Skarbowej w Poznaniu oraz Instytucie Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy.

 

Piotr zajmuje się problematyką prawno-podatkową, głównie w zakresie podatków dochodowych, podatków i opłat lokalnych oraz zagadnieniami dotyczącymi cen transferowych.

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mu się różnorodność zagadnień i brak możliwości popadnięcia w rutynę.

 

Prywatnie lubi sport – w szczególności football na boisku i jako kibic – dobry film oraz podróże długie i krótkie.

 

Motto zawodowe: „Pracuj, aby się stawać, nie aby zdobywać.”

Anna Napierajczyk

Młodszy Menadżer

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: anna.napierajczyk[at]taxagroup.pl

Doradca podatkowy od 2019 r.  Absolwentka WPAiE i studiów podyplomowych z zakresu doradztwa podatkowego.

Praktykę podatkową rozpoczęła w 2016 r. w Rödl & Partner a od 2017 r. pracuje w TaxA group.

 

Ania specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatków dochodowych i podatku VAT.

W doradztwie podatkowym najbardziej satysfakcjonujące są ciągła nauka i poszukiwanie nowych rozwiązań.

 

Motto zawodowe: „Fart to coś, co przytrafia się, kiedy przygotowanie spotyka się z okazją.” Seneka

Radcy prawni

Michał Sulik

Radca prawny

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: michal.sulik[at]taxagroup.pl

Radca prawny od 2011 r.

W Tax Advisors Group Sp. z o.o. rozpoczął swoją zawodową przygodę z podatkami.

 

Specjalizuję się w prawie samorządowym oraz postępowaniu przed sądami administracyjnymi.

W podatkach najciekawszy jest ich interdyscyplinarny charakter.

 

W wolnych chwilach oddaje się lekturze dobrej książki (kryminał skandynawski, powieści szpiegowskie, thriller polityczny) oraz filmów (reżyserowanych przez A. Hitchcocka, kino francuskie).

 

Motto zawodowe: „Ulepszanie świata zaczynam od siebie.”

Konsultanci

Agata Ciokan

Starszy Konsultant

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. w firmach konsultingowych.

 

Specjalizuje się w kwestiach związanych z podatkiem dochodowym od osób prawnych – w tym w zagadnieniach dotyczących problematyki cen transferowych. W doradztwie podatkowym najbardziej podoba jej się możliwość nieustannego rozwoju.

 

Agata w wolnym czasie uprawia sport, czyta, podróżuje i eksperymentuje w kuchni.

 

Motto zawodowe: „Rób co możesz, w miejscu jakim jesteś, z tym co masz” Theodore Roosevelt.

Filip Bartela

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 26

e-mail: filip.bartela[at]taxagroup.pl

Absolwent prawa oraz ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

Doświadczenie w podatkach zdobywa od 2016 r. W swojej pracy zajmuje się bieżącym doradztwem w zakresie podatków dochodowych oraz schematów podatkowych. Specjalizuje się w projektach związanych z cenami transferowymi.

 

Interesuje się literaturą i lotnictwem.

 

Motto zawodowe: „Gdy nie wiesz, do którego portu płyniesz, żaden wiatr nie jest dobry”

Michał Kordiak

Starszy Konsultant

tel. 71 78942 21 wew. 30

e-mail: michal.kordiak[at]taxagroup.pl

Absolwent prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w kancelariach prawnych i podatkowych oraz w firmie konsultingowej.

 

Specjalizuje się w kwestiach związanych z podatkiem dochodowym od osób prawnych – w tym w zagadnieniach dotyczących problematyki cen transferowych. W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mu się interdyscyplinarny charakter pracy oraz możliwość stałego poszerzania horyzontów.

 

Michał interesuje się historią a w wolnym czasie trenuje Krav Magę i oddaje się piwowarstwu domowemu.

 

Motto zawodowe: „Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku.” Sun Tzu

Sandra Przybylska-Pałka

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 30

e-mail: sandra.przybylska[at]taxagroup.pl

Sandra zawodowo zajmuje się podatkami od lipca 2016 r., ale interesuje się nimi od 2015 r.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach podatku VAT oraz opodatkowaniu jednostek sektora finansów publicznych.

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba jej się ciągły rozwój i odkrywanie nowych aspektów prawa podatkowego.

 

Po pracy każdą wolną chwilę spędza z rodziną lub ze znajomymi. Dlatego nie ma za dużo czasu tylko dla siebie. Niemniej nie brakuje jej go do szczęścia, bowiem relacje z najbliższymi przynoszą jej najwięcej radości.

 

Motto zawodowe: „Nic nie jest podawane na tacy – każdy zawsze trafia na jakieś przeszkody po drodze. Dlatego nie tylko to, co osiągasz, ale również to, co przezwyciężasz, definiuje Twoją karierę.”

Paweł Adamski

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 30

e-mail: pawel.adamski[at]taxagroup.pl

Paweł w podatkach pracuje od września 2016 r.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach podatku od towarów i usług oraz podatkiem od towarów i usług w jednostkach samorządu terytorialnego.

W doradztwie podatkowym najbardziej lubi stawiane przed nim wyzwań i możliwość ciągłego rozwoju.

 

Interesuje się motoryzacją i architekturą współczesną. Jego pasją są zegarki.

 

Motto zawodowe: „Radź się przeszłości, kieruj się teraźniejszością, patrz w przyszłość!”

Małgorzata Rębska

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: malgorzata.rebska[at]taxagroup.pl

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W podatkach pracuje od 2016 r.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatków dochodowych oraz cen transferowych.

Gosia uważa, że w podatkach najbardziej satysfakcjonujące jest sprostanie dynamice i złożoności regulacji podatkowych.

 

W czasie wolnym czyta powieści kryminalne i podróżuje.

 

Motto zawodowe: „Sukces to nie to co masz, ale to kim jesteś” Bo Bennet

Robert Borzycki

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: robert.borzycki[at]taxagroup.pl

W podatkach pracuje od września 2015 r. – poprzednio KDRC Przemysław Rosicki Spółka Komandytowa.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z unikaniem podwójnego opodatkowania w zakresie podatków dochodowych.

Robert jest zdania, że podatki to interesujący obszar, gdyż są obecne w każdej dziedzinie naszego życia.

 

Po pracy lubi gotować – odkrywać nowe smaki kulinarne, a także czytać powieści o tematyce kryminalnej.

 

Motto zawodowe: „Czasem trzeba zrobić krok wstecz, żeby móc zrobić dwa kroki do przodu.”

Ewa Fusiara

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 26

e-mail: ewa.fusiara[at]taxagroup.pl

Absolwentka Wydziału Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Doświadczenie zawodowe zaczęła zdobywać już w trakcie studiów, pracując w kancelarii doradztwa podatkowego.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku od towarów i usług oraz opodatkowania jednostek sektora finansów publicznych.

Według Ewy w doradztwie podatkowym najciekawsza jest nieszablonowość pracy oraz zróżnicowanie proponowanych rozwiązań.

 

Motto zawodowe: „Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał.” Zig Ziglar

Magdalena Olszowska

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 26

e-mail: magdalena.olszowska[at]taxagroup.pl

Magister prawa (w 2014 r. ukończyła studia wyższe na Wydziale Prawa, Administracji, Ekonomii- Uniwersytet Wrocławski, w 2016 r. ukończyła Podyplomowe Studia Podatkowe na Uniwersytecie Wrocławskim)

 

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba jej się interdyscyplinarność tego zawodu i jego dynamiczność.

 

Motto: „Sukces jest sumą małych wysiłków powtarzanych dzień po dniu”

Marta Koniewska

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 35

e-mail: marta.koniewska[at]taxagroup.pl

Absolwentka Wydziału Zarządzania i Informatyki, Doktorantka w Katedrze Finansów Przedsiębiorstwa i Zarządzania Wartością Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 

Swoją przygodę w podatkach rozpoczęła w 2010 r. w kancelarii doradztwa podatkowego TLA Smoczyński Koniewski Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

W latach 2012-2016 zdobywała doświadczenie w innowacyjnej firmie z sektora MŚP (KFB Polska Sp. z o.o.),  będąc odpowiedzialna m.in. za kwestie prawne, podatkowe i kadrowe.

 

Z TaxA Group współpracuje od stycznia 2017 r. gdzie zajmuje się szeroko pojętym doradztwem w zakresie: podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym oskładkowania dochodów osób fizycznych) i prawnych oraz zagadnieniami prawa handlowego i cywilnego w zakresie sporządzania i opiniowania umów gospodarczych, a także restrukturyzacji spółek prawa handlowego.

 

Marta w doradztwie podatkowy lubi stale zmieniające się i niejednoznaczne regulacje które sprawiają, że rozwiązywanie kwestii podatkowych jest dla niej ciągłym wyzwaniem, pozwala na nieustanny rozwój i podnoszenie kwalifikacji. Możliwość doradzania i wspierania klientów w prowadzeniu ich biznesu, czyni tę pracę jeszcze bardziej satysfakcjonującą.

 

Prywatnie, jako optymistyczna realistka uwielbia podróże – poznawać nowe rejony świata, jedzenie i ludzi. Lubi sport, głównie nurkowanie w ciepłych morzach i jazdę na rowerze oraz dobre kino po pracy.

 

Motto zawodowe: „Nie ma rzeczy niemożliwych. Ograniczenia są tylko w naszych głowach.”

Krzysztof Olbrycht

Starszy Konsultant

tel. 71 789 42 21

e-mail: krzysztof.olbrycht[at]taxagroup.pl

Krzysiek swoją przygodę w podatkach rozpoczął od pracy w Urzędzie Skarbowym Wrocław Psie Pole, zdobywając doświadczenie zawodowe będąc pracownikiem sekcji podatkowych spółek notowanych na giełdzie oraz niemieckiej firmy doradczej Rӧdl & Partner.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach podatku dochodowego od osób fizycznych, cen transferowych.

W podatkach najciekawsze jest dążenie do zminimalizowania, odroczenia nieuchronnego w postaci podatku.

 

Poza pracą jest dumnym ojcem preferującym aktywny wypoczynek połączony z poszerzaniem horyzontów i zwalczaniem własnych słabości.

 

Motto zawodowe: „Jestem dumny płacąc podatki na rzecz mojego kraju; byłbym jednak bardziej dumny, gdyby w grę wchodziła połowa tej kwoty…” Artur Godfrey

Adam Zadka

Konsultant podatkowy

tel. 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: adam.zadka[at]taxagroup.pl

Absolwent Wydziału Zarządzania Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Pierwsze doświadczenie w podatkach zdobył jako praktykant w urzędzie skarbowym oraz małej spółce doradztwa podatkowego.

 

W podatkach najbardziej podoba mu się ich powiązanie z innymi gałęziami prawa oraz to, że każdego dnia można dowiedzieć się na ich temat czegoś nowego.

 

Po pracy lubi jeździć na rowerze i czytać książki.

 

Motto zawodowe: „Pudłujesz 100% strzałów, których nie oddajesz”.

Kamila Bartela

Konsultant podatkowy

tel. 71 789 42 21 wew. 30

kamila.bartela[at]taxagroup.pl

Absolwentka prawa oraz ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Swoją przygodę w podatkach rozpoczęła w 2016 r. w kancelarii TLA Smoczyński Koniewski Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu VAT i CIT. W podatkach najbardziej podoba jej się dynamiczność, złożoność zagadnień oraz wiążąca się z nią możliwość nieustannego rozwoju.

 

Miłośniczka seriali, włoskiej kuchni oraz domowych wypieków.

 

Motto życiowe: „Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo”.

Marcelina Znamirowska

Konsultant podatkowy

Tel. +48 71 789 42 21 wew. 33

Fax + 48 71 789 42 20

e-mail: mz[at]taxagroup.pl

Absolwentka ekonomii na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Doświadczenie zawodowe w zakresie podatków zdobywała już w trakcie studiów, rozpoczynając jako praktykantka w TaxA Group.

 

W podatkach docenia ich potencjał, który pozwala na ciągły rozwój, zarówno zawodowy, jaki i osobisty. Nie ma tu miejsca na nudę czy monotonię, co jest dla niej bardzo kluczowe, zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym.

 

Poza tym pasjonatka skoków narciarskich, co łączy również z zamiłowaniem do zimowych krajobrazów górskich. Marcelina uwielbia także samodzielnie wykonywać różnego rodzaju słodkości i wypieki, którymi następnie częstuje wszystkich wokół.

 

Motto: „Zawsze znajdzie się odpowiednia filozofia do braku odwagi.” – Albert Camus

Świętosław Woźniak

Konsultant podatkowy

tel. 71 789 42 21 wew. 33

e-mail: swietoslaw.wozniak[at]taxagroup.pl

Drogę podatkową rozpoczął w 2009 r. – pracował w Trident Seafoods Corp. (USA) i PU Carpatian Taste (UA). Od maja 2016 r. w  Tax Advisors Group Sp. z o.o.

 

Specjalizuje się w cenach transferowych oraz podatkach w zakresie współpracy z cudzoziemcami.

W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mu się to, iż każdy temat jest jak zbieranie puzzli – bez wszystkich elementów obraz nie powstanie.

 

Swiet interesuje się fotografią, grafiką komputerową, technologią IT, filozofią Japonii, łamigłówkami i gotowaniem.

 

Motto zawodowe: „Bez koncentracji głupi człowiek będzie łowił ręką rybę cały dzień, a mądry człowiek wyczuję kiedy trzeba zrobić ruch.”

Aleksandra Kobis

Młodszy Konsultant

Tel +48 71 789 42 21

Fax +48 71 789 42 20

email: aleksandra.kobis[at]taxagroup.pl

Absolwentka Finansów i Rachunkowości ze specjalnością Doradztwo Podatkowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

 

Ola swoje pierwsze kroki stawiała w działach księgowości, jednak postanowiła wyspecjalizować się w doradztwie podatkowym, a przy tym wykorzystać zdobyte doświadczenie. Z tego powodu jeszcze na studiach zaczęła pracę w Kancelarii Koksztys, następnie ze względu na chęć poszerzania horyzontów znalazła się w TaxAGroup, co jej zdaniem było bardzo dobrym wyborem.

 

Na tą chwilę nie ma ulubionej dziedziny prawa podatkowego, uważa, że każda dziedzina jest ciekawa i warta zgłębienia.

 

Aleksandra wybrała doradztwo podatkowe, ponieważ od zawsze lubiła wyszukiwać najkorzystniejsze rozwiązania, co wiąże się z ciągłym rozwojem, który jest dla niej ogromną zaletą tej pracy.

 

Ola uwielbia szeroko pojętą sztukę, a po pracy siada do tworzenia ilustracji, zarówno w formie analogowej jak i komputerowej. Jej zainteresowaniem jest również kultura hiszpańska, przez co w wolnych chwilach szlifuje język hiszpański.

 

Moje motto zawodowe to: „pozytywne nastawienie i otwartość powoduje, że praca to przyjemność”.

Anna Mikrut

Młodszy Konsultant

Tel +48 71 789 42 21

Fax +48 71 789 42 20

email: anna.mikrut[at]taxagroup.pl

Jest absolwentką prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 

Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywała w dziale podatkowym KPMG.

 

W podatkach podoba jej się brak monotonii oraz możliwość ciągłego rozwoju.

 

Wolny czas najchętniej spędza z przyjaciółmi i rodziną. 

Jej motto to  „I wszyscy powtarzają: „takie jest życie”, a nikt nie pamięta, że życie jest takie, jakie sami sobie zbudujemy.”

Zbyszko Pora

Młodszy Konsultant

Tel. + 48 71 789 42 21

Fax +48 71 789 42 20

email: zbyszko.pora[at]taxagroup.pl  

Absolwent prawa polsko-niemieckiego prowadzonego przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydział Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

 

Możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego w dziedzinie podatków otrzymał w Tax Advisors Group Sp. z o.o.
Wolny czas spędza na zapoznawaniu się z aktualnymi zmianami geopolitycznymi na świecie i odkrywaniu na nowo ciekawych miejsc Dolnego Śląska.

 

Motto zawodowe: „Nie sądzę, by ktokolwiek był na tyle mądry, aby ocenić, co jest możliwe, a co nie.” Henry Ford.

Magdalena Kopacz

Młodszy Konsultant

Tel +48 71 789 42 21

Fax +48 71 789 42 20

email: magdalena.kopacz[at]taxagroup.pl

Studentka studiów magisterskich administracji na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Możliwość nabywania pierwszych doświadczeń zawodowych w szeroko pojętej dziedzinie podatków i doradztwa podatkowego otrzymała w Tax Advisors Group Sp. Z o.o.

W podatkach ceni ich różnorodność oraz niejednoznaczność, co często skłania do nieszablonowych i kreatywnych rozwiązań.

 

Wolne chwile poświęca na podróże, gotowanie oraz aktywne spędzanie czasu w gronie przyjaciół i najbliższych.

 

Motto: „Kluczem do sukcesu jest skoncentrowanie umysłu na tym, czego pragniemy, nie na tym, czego się boimy”. Brian Tracy

Katarzyna Strzelczyk

Młodszy Konsultant

Tel +48 71 789 42 21

Fax +48 71 789 42 20

email: katarzyna.strzelczyk[at]taxagroup.pl

Obecnie studentka studiów magisterskich administracji oraz studiów jednolitych magisterskich prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Przez ostatnie lata aktywie uczestniczyłam w życiu studenckim, działając jako prezes i wiceprezes koła naukowego, a także biorąc udział w licznych konferencjach naukowych i biznesowych.

 

Przygodę z podatkami rozpoczęłam od napisania pracy licencjackiej dotyczącej opodatkowania kryptowalut podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Od tego momentu zaczęłam szukać swojej drogi w tym kierunku, trafiając do grona pracowników TaxA. W doradztwie podatkowym najbardziej podoba mi się różnorodność dotykanej problematyki oraz powiązanie ich z zagadnieniami prawnymi.

 

W wolnych chwilach lubię podróżować i odwiedzać nowe miejsca, a także czytać kryminalne powieści.

 

Moje motto zawodowe brzmi: „Jeśli nie możesz robić wielkich rzeczy, rób małe rzeczy w wielki sposób” ~ Napoleon Hill

 

 

Jakub Muszyński

Młodszy Konsultant

Tel + 48 71 789 42 21

Fax +48 71 789 42 20

email: jakub.muszynski[at]taxagroup.pl

Podatkami zajmuję się od 2017 r. (doświadczenie zdobywałem m.in. w KPMG)

Specjalizuję się w zagadnieniach dotyczących cen transferowych w doradztwie podatkowym najbardziej doceniam brak monotonności i konieczność ciągłego rozwoju.

 

Moje zawodowe motto to : „Jeśli jest w ogóle jakiś sekret sukcesu, leży on w umiejętności przyjęcia punktu widzenia innych i patrzeniu na rzeczy zarówno z pozycji rozmówcy, jak i własnej.”

 

W czasie wolnym interesuję się sportem oraz architekturą/urbanistyką.

Weronika Chuchla

Młodszy Konsultant

tel. + 48 71 789 42 21 wew. 27

e-mail: weronika.chuchla[at]taxagroup.pl

Studentka Rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Weronika swoje pierwsze kroki w doradztwie podatkowym stawia w TaxAGroup, gdzie z otwartą głową podchodzi do wszystkich zagadnień podatkowych, szukając swojej własnej ścieżki.

 

W podatkach najbardziej ceni sobie brak powtarzalności i kreatywność, która jest niezbędna do rozwiązywania coraz to nowszych problemów.

 

Weronika wolny czas poświęca muzyce – gra na pianinie, śpiewa, tańczy i komponuje. Zdarzają się jednak momenty, w których muzyki po prostu słucha.

 

Motto zawodowe: „Nie to, co osiągasz, ale to, co przezwyciężasz, definiuje Twoją karierę.” Carlton Fisk

Roksana Wąsowska

Młodszy Konsultant

Tel. 71 789 42 21 wew. 33

e-mail: roksana.wasowska[at]taxagroup.pl

Studentka studiów magisterskich Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Rachunkowość i controlling.

 

Pierwsze doświadczenie w podatkach zdobyła po II roku studiów podczas letnich praktyk w PwC. Przygodę tę postanowiła kontynuować pracując we wrocławskim biurze KPMG.

 

W podatkach docenia możliwość analizy zagadnień z wielu perspektyw, różnorodność zadań oraz brak stagnacji.

 

Miłośniczka starych filmów, interesująca się historią – przede wszystkim II wojną światową.

 

Motto zawodowe: „Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają.”

Michał Jaros

Młodszy Konsultant

Tel. + 48 71 789 42 21 wew. 25

email: michal.jaros[at]taxagroup.pl

Absolwent prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Michał rozpoczął swoją przygodę z podatkami w Tax Advisors Group Sp. Z o.o. Wcześniej zajmował się dochodzeniem wierzytelności w sądowym postępowaniu cywilnym.

 

Interesuje się doktrynami politycznymi oraz fantastyką.

 

Motto zawodowe: „Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.” Benjamin Franklin

Anna Kwiecień

Młodszy Konsultant

tel. 71 789 42 21 wew. 33

e-mail: anna.kwiecien[at]taxagroup.pl

Obecnie studentka studiów magisterskich ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktywie uczestniczy w życiu studenckim, działając jako prezes koła naukowego, a także biorąc udział w licznych konferencjach naukowych i biznesowych.

 

Podatkami zaczęła interesować się na studiach, pisząc pracę licencjacką odnośnie podatku od nieruchomości oraz opłaty eksploatacyjnej. Jest na początku swojej drogi w podatkach, w których dostrzega możliwość rozwoju nie tylko pod względem intelektualnym, ale również interpersonalnym.

 

W wolnych chwilach lubi aktywnie spędzać czas w gronie przyjaciół lub odwiedzać nowe miasta eksplorując lokalne galerie sztuki.

 

Motto zawodowe: „Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz w obu przypadkach masz rację.”- Henry Ford

Izabela Komar

Młodszy Konsultant

tel. 71 789 42 21

e-mail: izabela.komar[at]taxagroup.pl

Absolwentka administracji na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego w dziedzinie podatków otrzymała w Tax Advisors Group Sp. z o.o.

W podatkach docenia możliwość ciągłego rozwoju i brak monotonii.

 

Wolny czas przeznacza na podróże i spotkania z przyjaciółmi.

 

Motto zawodowe : „Sukces jest wynikiem właściwej decyzji.” Eurypides

Chcieliśmy stworzyć Kancelarię oferującą Klientowi doradztwo praktyczne, pokazując nie tylko możliwe różne wykładnie przepisów podatkowych, ale doradzając - wskazać konkretne - najlepsze w danej sytuacji rozwiązania.

Poznaj wspólników